Přímo v Opavě je samozřejmě v těchto dnech otevřeno městské koupaliště. Navštívit ho můžete od devíti do devatenácti hodin.

Obyvatelé Hlučínska mohou podle slov tiskové mluvčí města Jarmily Harazinové zamířit do areálu Hlučínského jezera. „Dále se lidé koupou v řece Opavě, ale tam je to samozřejmě na vlastní nebezpečí jako u každé řeky,“ vysvětluje Jarmila Harazinová a dodává: „Dle slov ředitele Správy sportovně-rekreačního areálu Petra Breitkopfa se lidé už koupou, začínají přijíždět kempaři, využívaná je i nudistická pláž. Vstupné se začne vybírat od příštího týdne.“

Také Budišov nad Budišovkou nabízí několik možností, kde se jít v horkých dnech koupat. „Místní i návštěvníci mají možnost koupání v přírodním koupališti blízko místního autokempu. To je po stránce čistoty vody kontrolováno Krajskou hygienickou stanicí,“ řekl starosta Budišova nad Budišovkou František Vrchovecký s tím, že je možné využít i dvou přírodních nádrží v místní části Guntramovice. „Voda tam není kontrolována hygieniky, ale koupání je zde pěkné. Nejbližší umělé koupaliště je pak ve Vítkově,“ doplnil Vrchovecký.

Lidé žijící na Vítkovsku pak nejčastěji zavítají k přírodní nádrži Na Hrázce v Podhradí. „Dva kilometry od Vítkova je takzvaný Balaton. Máme také koupaliště, to ale ještě není otevřené,“ uvedl starosta Vítkova Pavel Smolka.

Od patnáctého června by rádi otevřeli koupaliště v Bolaticích. „Záleží ale na tom, kdy se to stihne nachystat. Otevřeno budeme mít pravděpodobně od devíti do devatenácti hodin. V některé dny pak bude i noční koupání,“ zmínila vedoucí koupaliště Sabina Heisigová.

Mimo provoz je v současnosti koupaliště v Píšti. Provádějí se tam velké úpravy a řeší se, kdo se stane novým nájemcem.

(mn, ver)