Jak uvedla například majitelka dolnobenešovské cestovní kanceláře Time Hedvika Thiemlová, v říjnu a listopadu můžete navštívit například Egypt, Kypr, Turecko, Tunisko - Djerbu, oblasti Karibiku, Keňu či Kanárské ostrovy.

Podle Josefa Kozáka mladšího z cestovní kanceláře Kozák tour z Dolního Benešova, je toto období ideální k návštěvě Egypta. „S námi pak mohou klienti cestovat třeba do maďarských lázní s poznáním kraje Tokaj, Eger a měst Ostřihom a Szentendre v období podzimních prázdnin 25. října až 29. října nebo od 16. listopadu do 22. listopadu do lázní Dudnice na Slovensku a podobně,“ vyjmenoval Kozák.

Podle majitele opavské cestovní kanceláře Vidi Vladimíra Smolky je nejoblíbenější podzimní destinací Egypt. „Cenově dobrý a je tam teplo. Následuje Tunis, Kypr a Kanárské ostrovy,“ zmínil. Jak uvedl ředitel marketingu a komunikace cestovní kanceláře Fischer Dan Plovajko, lidé jezdí samozřejmě tam, kde ještě panuje hezké počasí ke koupání.

„V tomto období jsou asi nejoblíbenější ty destinace, které jsou nejblíže České republice, tedy Egypt a Kanárské ostrovy. Sezona v říjnu ještě probíhá v Turecku, Tunisku a na Mallorce,“ vyjmenoval Plovajko a dodal, že ze vzdálenějších destinací jsou pak nejžádanější destinace s přímým leteckým spojením z Prahy, tedy Spojené arabské emiráty, Kuba, Dominikánská republika, Thajsko.

„Dále pak Seychely, Maledivy nebo Reunion,“ doplnil na závěr.