„Ne každé dítě mělo snadný start do života a právě takovým se snažíme tímto programem pomáhat. Samozřejmě není pravidlem, že bychom přijímali děti pouze ze sociálně slabších rodin. Často se však na nás tyto rodiny obrací," říká k programu koordinátor Dobrovolnického centra Ondřej Smolen.

O tuto službu je ve městě velký zájem. A to jak ze strany rodin, tak ze strany dobrovolníků. „Během čtyř let se v tomto programu vystřídalo celkem 31 dobrovolníků. V současné době jich máme pět. Zájem je převážně ze strany studentů, kteří mají přece jen více volného času," upřesnil Smolen.

Mezi dobrovolníky se však najdou i ti, kteří již pracují na plný úvazek. Jedním z nich je Barbora Halfarová, která se rozhodla zapojit se právě do projektu Kamarád pro volný čas. Stala se tak velkou sestrou dvanáctileté Melisy.

„S Melisou se vídáme pravidelně. Když to jde, tak každý týden. Čas spolu trávíme na různých sportovních a kulturních akcích. Po krátké době jsem zjistila, že Melisa chodí ráda do muzea a je velmi sportovně nadaná," říká Barbora Halfarová.

Ta Melisu bere taky mezi své přátele. „Kamarádům se tento dobrovolnický projekt velmi líbí a podporují mě v něm. Samozřejmě to asi není pro každého, a to hlavně z toho důvodu, že běžný pracující člověk zase tolik volného času nemá. Já jsem za tuto příležitost však velmi ráda.

Melisa a já si předáváme své vlastní pohledy na svět a vybíráme si z nich to nejlepší," dodala Barbora Halfarová.