To také dělá. Při poslední návštěvě ale sám uznal, že ne tak ostatní. „Hlavně mladí sem chodí často pít alkohol a dělají tady nepořádek," přiznal.

To by se ale do budoucna mělo změnit. Město ve spolupráci se zástupci Českých drah a Správy silnic železniční dopravy zde totiž umístí kamerový systém. Ten by měl komplexněji celý areál Východního nádraží pohlídat.

Kamery ale nebudou snímat pouze rampu, ale také podchod, kde často dochází k jeho znečištění. „Dohodli jsme se na umístění kamer s tím, že v daném podchodu budou minimálně tři," řekl náměstek opavského primátora Daniel Žídek (ČSSD). Kamery ale budou sloužit nejen ke klidnému chodu a čistotě nádraží, ale také k chytání zlodějů. Ti si často svůj lup nesou z nedalekého Tesca.

O umístění kamery na konci Východního nádraží ve směru na Ostravu před pěší lávkou, tedy modrý nadchod nad kolejemi vedoucí k firmě Ostroj, měla zájem již dříve městská i státní policie. „V rámci této akce vznikne kamerový bod také na parkovišti ulice Skladištní. I zde bude městská policie ve spolupráci s Českými drahami a PČR monitorovat daný prostor," doplnil Žídek.

Byť se jedná o dobrou zprávu, na její realizaci si ještě počkáme. Východní nádraží se kamer dočká až v příštím roce. A kolik budou stát? Přestože nejsou vyčíslené ještě přesné náklady, částka by se mohla pohybovat okolo cca půl milionu korun. Tuto částku by měla uhradit Správa železniční dopravní cesty, město se ale bude na financování spolupodílet.