Chodník slouží k masáži bodů na bosých ploskách nohou. Děti zapojují své smysly a mohou pociťovat rozličnou drsnost a nerovnost povrchu a zdokonalovat se v hrubé a jemné motorice. Chodník je také vhodný pro děti se zrakovým handicapem.

Jeho součástí je můstek a chodí se po něm bosky, aby masáž byla efektivní. Pískovničky jsou na kolečkách a slouží handicapovaným dětem, kterým je tato činnost odepřena pro jejich nemoc. „Tento projekt měl dokázat, že všechny děti jsou pro naši společnost prospěšné,“ uvedla ředitelka mateřské školy Ludmila Knoppová.

„Snahou celého projektu bylo zaměřit se na využití naší zahrady v lokalitě, kde je minimální možnost využívání městských veřejných zahrad. Proto je také otevřena pro veřejnost,“ dodala.

Novinkou jsou rovněž nadšeni rodiče a děti školku navštěvující. „Líbí se mi tu úplně všechno,“ pochvaluje si čtyřletý Martínek. „Super jsou taky kamínky,“ přidavá se k němu jeho kamarád Kryštof. Souhlasí s ním i jeho maminka Martina Pernicová: „Je to bezva nápad, myslím, že spojili příjemné s užitečným.“

Pro širokou veřejnost je zahrada otevřena od čtvrté hodiny odpolední do šesté večerní ve všední dny. O víkendu ji mohou zájemci navštívit už o hodinu dřív. Od konce října se zahrada až do jara zavírá.