Práce finišují tak, aby bylo vše hotovo do neděle 19. srpna, kdy se v Sádku koná krmáš. Právě u této příležitosti by místní lidé chtěli dvě stě let starou kapličku, zasvěcenou Panně Marii, posvětit. Opravují fasádu, pokládají hydroizolační fólie, pracují na drenážích, odvodnění, vnitřních omítkách, vstupních dveřích a budují přístupový chodník. Ke kapličce samozřejmě patří i okrasné keře a terénní úpravy.

„Snažíme se co nejvíce ušetřit peníze pro různé opravy v obci a právě proto jsme rádi, že můžeme dát pracovní příležitost našim občanům, kteří neměli dlouhodobě práci a mohou pomoci ve vlastní obci,“ říká starostka Jana Zechová. Obec v současné době zaměstnává místní klienty Úřadu práce v Opavě, kteří se podílejí na většině akcí ve Velkých Heralticích i dalších přilehlých obcích - Malých Heralticích, Sádku, Košeticích a Táboře.

Velká sláva vypukne tedy v neděli 19. srpna mší, která začíná v 10.30 hodin. Po skončení bohoslužby bude jejich opravená kaplička posvěcena farářem Petrem Knapkem.