Po ukončení vyšetřování byli všichni tři postaveni před soud, ale ten je osvobodil. Údajně z důvodu špatné práce vyšetřovatelů a jejich legislativních chyb ve spisovém materiálu. Zejména mezi poškozenými se tak zvedla vlna beznaděje a pocitu bezmocnosti.

V minulém týdnu se ale objevily informace o tom, že mladíci znovu čelí obvinění. Nikoli však z trestného činu vandalství, to již legislativa neumožňuje, ale z trestného činu křivého obvinění. „Mohu potvrdit, že patnáctého října letošního roku podal státní zástupce v Ostravě na tři muže z Opavska žalobu pro křivé svědectví,“ potvrdil tiskový mluvčí Okresního státního zastupitelství Ostrava David Bartoš.

Podle jeho slov tři mladíci po svém osvobození u Okresního soudu v Opavě podali trestní oznámení na vyšetřovatele případu, které nařkli z překročení pravomocí, když je údajně donutili k přiznání. To následně prověřovala inspekce Policie ČR a neshledala ho jako opodstatněné.

Proto se státní zástupce rozhodl obžalovat je z křivého obvinění. „Je zde předpoklad, že do měsíce nařídí Okresní soud v Ostravě hlavní líčení v této věci,“ doplnil ještě David Bartoš.

Tím upozornil, že celá záležitost už není řešena v Opavě, ale přesunula se do Ostravy.