„Letošní dovolenou prožívám a prožiji v různých státech, a především doma. V květnu jsem byl na čtyři dny ve Francii, především Paříži, nyní jedu na návštěvu do družební vesnice Linum v Německu, kde strávím dva dny své dovolené,“ popisuje starosta Bolatic Herbert Pavera s tím, že hned týden poté navštíví družební vesnici Doľany na Slovensku spolu s turisty a fotbalisty.

„No a snad se koncem října dostanu alespoň na týden do svých oblíbených Luhačovic, kde vždy najdu nová zajímavá místa a kde si vždy spolu s manželkou odpočinu,“ pokračuje. Nakonec dodal, že bude většinu dnů své dovolené trávit v Bolaticích na zahradě nebo si vyjede s manželkou do okolí. „Hezkých míst na Hlučínsku, Opavsku i v celém kraji je dost,“ podotkl.

Krásy jižní Moravy bude ze sedla jízdního kola poznávat starosta Otic Jan Lihotzký. „Jedeme na Pálavu, do malého penzionu, z kterého budeme podnikat výlety do blízkého i vzdáleného okolí,“ uvedl starosta.

Poznávacího zájezdu do Švédska se pak zúčastní Jiří Čech, starosta Neplachovic. Jak zmínil, na pár dnů zavítá do Západních Tater.

V pracovním duchu tráví letošní prázdniny starosta Rohova Daniel Procházka. „Jednak jsme na obecním úřadě v plném proudu příprav v rámci novostavby obecního domu, který hodláme spolufinancovat ze zdrojů evropské unie, ale také i ostatní investiční akce letošního roku mi nedovolují trávit dlouhodobější dovolenou mimo obec. Podaří se mi společně s rodinou uskutečnit pouze víkendové výlety,“ řekl Daniel Procházka.

Za sebou už má dovolenou dolnoživotický starosta Jaroslav Vaněk. „Po několika létech jsem si užíval šplouchání moře na Crkvenické rivieře v Chorvatsku s báječnou procházkou a zážitkem na Plitvických jezerech. Neodpustím si ještě pár dnů poslechu symfonie v podání Černé a Bílé Opavice v Jeseníkách,“ prozradil starosta.

Hezkou dovolenou si vychutnal, jak sám tvrdí, starosta Vřesiny u Hlučína Jaroslav Smolka. „S manželkou a přáteli ze Sdružení obcí Hlučínska jsme byli již v květnu na velmi vydařeném pětidenním zájezdu v Paříži. V dohledné době se chystám s rodinou poznat ze sedla kola Kopřivnici a okolí. Jen doufám, že trasy budou značeny stejně dobře jako u nás na Hlučínsku,“ podotkl starosta.

(mn, ver)