„Město už některé představy o možném využití má, ale čeká ještě na výsledek analýzy. Dosud však nelze odhadnout, kdy padne konečné rozhodnutí,“ říká tiskový mluvčí magistrátu Jan Šindler. Prostory kasáren jsou vhodné například pro zájemce z oblasti vzdělávání či bytových i podnikatelských aktivit.

„Město zjišťuje všechny možnosti, které darovaný objet nabízí. Oslovíme proto firmu specializující se nabídkami k využití bývalých vojenských prostor, a budeme zjišťovat všechny možnosti,“ vysvětluje primátorův náměstek Jaroslav Horák (ČSSD).

Technický stav interiéru budov prý radniční úředníky příjemně překvapil, protože jsou v celkem dobrém stavu. O využití už projevily zájem některé střední školy, které by ke své činnosti využívaly jednotlivé části areálu. K uchazečům původně patřila Slezská univerzita, ale nyní musela celou záležitost přehodnotit.

„V současné době je naší prioritou rekonstrukce budovy bývalého okresního úřadu na Bezručově náměstí a dostavba univerzitní knihovny. V této situaci proto o získání Dukelských kasáren neusilujeme,“ říká kvestor Slezské univerzity Jaroslav Kania.