Kromě rezervace knih mohou čtenáři využít aplikaci Smartkatalog i pro přístup ke svému čtenářskému kontu. Mají tak možnost sledovat stav svých objednávek či termíny vrácení knih.

„Čtenáři určitě ocení, že se snažíme knihovnu modernizovat," uvedla ředitelka knihovny Zuzana Bornová a zdůraznila, že aplikace je zdarma ke stažení na internetu. Instalace je navíc velmi rychlá a jednoduchá. Smartkatalog je dostupný pro všechna mobilní zařízení s operačním systémem Android a iOS, respektive pro všechny uživatele, kteří používají ve svých zařízeních internetové prohlížeče Google Chrome nebo Apple Safari.

Aplikace zatím není dostupná pro smartphony s operačním systémem Windows, Blackberry ani pro starší systém Symbian. Nastavit webovou aplikaci lze jednoduše přes odkaz smartkatalog.lanius.cz/smartkatalog/ nebo přes odkaz na internetových stránkách knihovny. Nativní aplikaci pro Android si zájemci mohou zdarma stáhnout z obchodu Google Play. Podrobný návod na instalaci je dostupný na webu knihovny.

Michal Majnuš