Uvidí mimo jiné míšenské porcelánové vázy Schneeballen, navržené v roce 1742 Johanem Joachimem Kaendlerem a Friedrichem Eberleinem. Povrch mají pokrytý drobnými kvítky, větvičkami a ptáčky.

„Způsob provedení zcela jasně demonstruje technickou i estetickou zdatnost míšeňské manufaktury. Návštěvníci si mohou prohlédnout i soubor kreseb květinových studií, obrysových skic i reálené kresby jarních květů,“ přibližuje kastelán Radomír Přibyla některé unikátní exponáty.

Druhý den festivalu Hrady CZ v Hradci nad Moravicí. 19. srpna 2023
Výběr Deníku: TOP 3 hudební festivaly na Opavsku, kde byste neměli chybět

Komentovanou prohlídku absolvovala s rodinou Eva Raidová a moc se jí líbila. Po zkušenosti kolem Vánoc, kdy se na ni nedostali, zajistila o Velikonocích raději on-line rezervaci a nákup lístků.

Průjezd Opavou je nadále problematický.
Smart řízení dopravy se nedaří vyladit. Průjezd Opavou i nadále vázne

„Byli jsme se tam podívat s vnučkami, jedné je 9 a druhé 11 let, a přibližně stejný věk měla ve skupině ještě jedna dívenka. Myslím, že se dětem prohlídka líbila stejně jako dospělým. Průvodkyně zajímavě hovořila o zámku, co se v něm děje, a přidala i něco na velikonoční téma. V zámku bylo ale hodně chladno, a proto se vyplatí teple obléknout,“ doporučuje Eva Raidová.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

V centru Ostravy poutá pozornost pánské přirození. Nabízí 16 centimetrů radosti

Zdroj: Deník/Kateřina Součková