„V nově vzniklých prostorech by se měl nacházet obecní úřad, kulturní sál minimálně pro dvě stě osob, prostory pro poštu, garáž, knihovnu a další občanskou vybavenost. Vše v prioritě podle uvedeného pořadí. V současné době se projektuje a vypracovávají se potřebné dokumentace pro stavební povolení," uvedl starosta Kobeřic Lukáš Kubný.

Na podzim by už obec měla znát jméno toho, kdo dostane celou stavbu na starosti.

„Chceme, aby se už na podzim tohoto roku mohl soutěžit zhotovitel stavebních prací. Předpokládané náklady jsou zatím podle studie odhadovány na čtyřicet sedm milionů korun. Pokud vše půjde dobře, mohla by být stavba dokončena na jaře roku 2018.

V současné době objekt vyklízíme, aby byl připraven pro stavební práce," doplnil. Stavba byla jako velký projekt zahájena už před rokem 1989. Mělo v ní vzniknout nové nákupní středisko, avšak k tomu nikdy nedošlo. Naopak v devadesátých letech se celý objekt zakonzervoval a nového vlastníka určil až soud. Stavbu získala obec.

Její návrh, že v něm vyroste supermarket, u občanů neprošel. Zastupitelstvo proto rozhodlo, že po dostavbě se celé středisko promění v Obecní dům.

Veronika Bernardová