Připomínáme jen, že třiatřicetiletý muž byl po ošetření ve Slezské nemocnici v Opavě, kam byl sám dopraven s popáleninami, převezen eskortou do Prahy.

ve vězeňské nemocnici čekal na nástup trestu do vězení. Tam měl jít z důvodu vyhýbání se trestu za jízdu bez řidičského průkazu, když podle některých zdrojů byl již před tím podmínečně odsouzen za krádež. Zatím se však nemůže radovat z úplného prominutí trestu, jak původně chtěl Kocáb.

„Jedná se o rozhodnutí, jehož účinnost zanikne až konečným rozhodnutím prezidenta republiky o udělení či neudělení milosti,“ řekl médiím prezidentův mluvčí Radim Ochvat. Muž ale bude volný a může tak alespoň navštívit v nemocnici svou dceru, těžce popálenou během útoku na dům jeho rodiny ve Vítkově.

Dvouletá holčička je stále v život ohrožujícím kritickém stavu a v péči nemocnice v Ostravě-Porubě.

O přerušení trestu muži z Vítkova starosta obce Pavel Smolka už věděl. „Přerušení trestu, než se situace v rodině uklidní, je v dané chvíli určitě na místě. Co se ale týká amnestie, můj osobní názor je, že když někdo něco spáchal, měl by si to odsedět. Muž se navíc vyhýbal trestu,“ řekl vítkovský starosta.