Dostat se z Opavy do Ostravy a zpět bude pro řidiče oříšek. Budou se totiž muset obrnit notnou dávkou trpělivosti, protože část hlavního průtahu silnice I/11 přes Komárov bude z důvodu rekonstrukce uzavřena.

„Uzavřen bude úsek od železničního přejezdu až po odbočku na takzvaný jižní obchvat Opavy. Silnice se bude frézovat, zpevní se její podloží, bude položen nový asfalt. Oficiálně měla uzavírka začít už v pondělí 31. října. Do Moravskoslezského kraje má ale 3. listopadu zavítat prezident Miloš Zeman, tak si myslím, že kvůli tomu rekonstrukci posunuli na 4. listopadu," mínil starosta Komárova Lumír Měch.

Oficiální vyjádření o začátku uzavírky v ruce sice ještě nemá, nicméně podle protokolu z ústního jednání se počítá právě s termínem 4. listopadu. „A to od sedmé hodiny ranní. Úsek má být uzavřen celý měsíc, tedy do 4. prosince do 18 hodin. Je ale potřeba ještě konečného vyjádření Ředitelství silnic a dálnic," pokračoval.

ŘIDIČI BUDOU MUSET VOLIT OBJÍZDNÉ TRASY

Řidiči budou moci pro svou cestu využít několik objízdných tras. Ta hlavní povede po spojce S1, na silnici I/56 do Malých a Velkých Hoštic a Kravař. Odtud řidiči mohou jet směrem na Štítinu a zpět na „jedenáctku" nebo pokračovat dále na Hlučín. Jako další varianta se nabízí objížďka přes Raduň.

„Opravovaným úsekem bude smět projíždět pouze městská hromadná doprava, linkové autobusy, vozidla Integrovaného záchranného systému a samozřejmě lidé, kteří tam bydlí. K dispozici budou mít jeden jízdní pruh, provoz bude řízen semafory.

V době opravy dojde ke zrušení zastávky Komárov, Oasa, po ten měsíc budou muset cestující využívat zastávku Komárov, Balakom," poznamenal Lumír Měch a dodal: „Pro řidiče bude cesta do Ostravy celý měsíc asi skutečně zážitkem a jistě to pro ně nebude příjemné. Provoz tady v Komárově je samozřejmě obrovský. Nezbývá než doufat, že se opravy stihnou v termínu."