Ta se nachází mezi Ondříčkovou a Otickou ulicí a město s ní má své plány. Vznikne zde totiž rodinný park, který nabídne možnost odpočinku a sportovních aktivit pro všechny věkové kategorie.

Stávající Rákosníčkovo hřiště, které před šesti lety financovala společnost Lidl, bude po vzájemné dohodě přestěhováno do obytné zóny u Těšínské ulice, kde dnes žádné dětské hřiště není.

Obchvat Komárova, ilustrační foto.
Konečně! Obchvat Komárova získal pravomocné územní rozhodnutí

Současná podoba Komendy už nutně potřebuje revitalizaci. „Komenda je oblíbená zóna pro trávení volného času a má obrovský potenciál pro její další rozvoj. Spousta lidi se mě na tento park ptala, zda s ním budeme něco dělat. Proto jsme se rozhodli, že park zatraktivníme a nechali jsme si zpracovat studii, která se celou touto lokalitou zabývá, a to nejenom využitím pro děti, ale také pro aktivní trávení volného času a aktivit pro všechny věkové kategorie,“ vysvětlil primátor Opavy Tomáš Navrátil.

Vznikne zde několik zón – klidová, odpočinková, rodinná, sportovní i multifunkční. Plánuje se zde systém herních prvků pro děti a mládež (skluzavky, lanová dráha, místo pro sáňkování a bobování, víceúčelová zpevněná plocha), vyhlídka, posezení s přístřeškem, místo na grilování, občerstvení či veřejné WC. Nová Komenda bude volně přístupná.