Ty přední u řidiče zůstaly uzavřené, což znamenalo také to, že lidé nevyužívali odbavovací systém a jezdili tak zadarmo. Radnice k tomuto kroku přistoupila v souvislosti s eliminací šíření koronaviru. Vozy zároveň zastavovaly na všech zastávkách, lidé tak nemuseli mačkat tlačítko k zastavení směrem k řidiči.

Po měsíci a půl se ale Opavané musí připravit na návrat do běžného režimu městské hromadné dopravy, a sice od pátku 1. května. Jedinou výjimkou bude to, že se dále pojede podle letního jízdního řádu. Vybrané posilové spoje zůstanou zachovány.

Motorkář se těžce zranil u Vítkova, záchranáři jej vytahovali z potoka.
Motorkář se těžce zranil u Vítkova, záchranáři jej vytahovali z potoka

„Od 1. května se obnoví placení jízdného i nástup předními dveřmi. Prostřední a zadní budou určeny jen na výstup. I nadále bude platit, že vstup do autobusů a trolejbusů bude možný pouze s rouškou či jiným prostředkem zakrývajícím ústa a nos,“ uvedl ředitel Městského dopravního podniku Opava Pavel Gebauer.

Dobráci neboli dobrovolní hasiči většinou pomáhají přímo v terénu – rozvážejí jídlo a léky seniorům, šijí a rozdělují roušky, dezinfikují obce.
PF Plasty opět rozjíždí výrobu, budou mít čtyřdenní pracovní týden

Protože se dá očekávat, že lidé teď vezmou předprodej jízdenek na Horním náměstí útokem, rozšiřuje se zde provozní doba. Od pondělí 27. dubna bude v pondělí a ve středu otevřeno od 7.30 do 17 hodin, v úterý, čtvrtek a pátek od 7.30 do 15 hodin.