Tropické počasí těchto dní bezpochyby láká k chladivému osvěžení ve vodě. Jenže zatímco v jiných městech už lidé mohli sbalit plavky, deky, opalovací krémy a vyrazit na koupaliště, Opavané si museli nechat zajít chuť. Termín pro otevření plovárny byl totiž už v předstihu stanoven právě až na zítřek, 16. června. A to se mnohým občanům nelíbí, což dávají najevo také na sociálních sítích.

„Místo, abyste plně využili počasí, tak asi čekáte, až začne pršet. Abyste pak mohli brečet, že sezona byla slabá. Měli byste se zamyslet, kde je chyba. Proč to jinde jde a tady ne. Poslední léta bývají horká již od začátku května a město jako správný hospodář by mělo být flexibilní a plně těchto možností využít,“ zní například jeden z komentářů.

A v podobném duchu se nesou i ostatní. „To brzo tedy. Mohlo být otevřeno třeba už od 1. června, takhle městu utíkají finance,“ míní další z diskutujících.

Město argumentuje personálním zajištěním i tím, že v krytém bazénu ještě stále probíhají plavecké výcviky škol.

„Zaměstnanci krytého bazénu, který se každoročně v polovině června zavírá, pak přecházejí na koupaliště. Radnice nicméně začala v této věci jednat, někdo může říci, proč se vše neřešilo ještě před sezonou. Jenže jakmile přišlo na podzim nové vedení města, nebyl provoz koupaliště prioritní. Podněty občanů jsme nicméně vyslyšeli. Příští rok bychom proto chtěli otevírat v den, kdy se bude konat akce ke Dni dětí,“ slibuje mluvčí města Lada Dobrovolná. Otevřít letos plovárnu dříve bylo podle ní prakticky nemožné.

„Provoz zajišťují technické služby, které léta mají zaveden svůj systém, mají vše nastaveno, přípravné práce a podobně. Navíc dnes má celé koupaliště pro svou akci pronajata soukromá společnost, to jsou smlouvy, uzavřené dlouho dopředu,“ dodává.

Opavské koupaliště bude otevřeno sedm dní v týdnu vždy od 9 do 19 hodin až do 31. srpna. Základní vstupné je 60 korun, děti zaplatí 40 korun, od 16. hodiny je vstupné zlevněné. K dispozici mají návštěvníci tobogány, v omezeném počtu dřevěná lehátka, pro děti jsou připraveny různé atrakce. Koupání si lze zpříjemnit plážovým volejbalem či minigolfem. Areál je pokryt signálem wifi.