„Pokud všechno půjde, jak má, mohla by výstavba šestikilometrového komárovského obchvatu začít v roce 2027 a k jejímu zprovoznění by došlo v roce 2029,“ informoval tajemník Sdružení pro výstavbu komunikace I/11-I/57 Martin Dostál.

Opavská radnice usilovala o řešení neúnosné dopravní situace v Komárově dlouhodobě. „Severní obchvat Nových Sedlic má pravomocné územní rozhodnutí už od května loňského roku a intenzivně se pracuje na dokumentaci pro stavební povolení. Komárovský obchvat zatím na rozhodnutí čekal. Příprava této stavby nebyla jednoduchá. Probíhalo mnoho jednání a bylo dosaženo řady kompromisů. Jsem rád, že se nám po letech podařilo dosáhnout cíle,“ uvedl opavský primátor Tomáš Navrátil.

Ilustrační foto.
Zdravotníci resuscitovali muže z Opavska. Spadl z lešení

Vedení města Opavy bude na další přípravě obchvatu Komárova dál intenzivně spolupracovat s Ředitelstvím silnic a dálnic i se Sdružením pro výstavbu komunikace. Je potřeba připravit dokumentaci pro stavební povolení a také vykoupit některé pozemky.

Bývalý starosta Hlučína Pavel Paschek.
Exstarosta Hlučína Paschek o korupci na radnici: Starostka provádí šílené věci

Při přípravě obchvatu Komárova dalo práci „stabilizovat" stavbu v územním plánu kraje i města. Proces posuzování vlivu na životní prostředí také nebyl jednoduchý, s ohledem na střety v území. V rámci územního řízení bylo dokonce podáno odvolání, které bylo ale staženo.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

Místostarosta Hlučína Škvain: Korupce na radnici? Spíš podivná hra na dvě strany

Zdroj: Deník/Petr Jiříček