Následující dotaz nám zaslala čtenářka Marlen Budiová z Opavy: „Zajímalo by mě, jestli se někdo pozastavoval nad situací při vyústění Tyršovy ulice na Nádražní okruh. Problém je na přechodu pro chodce. Auta ze směru od Hradecké ulice tam celkem pravidelně projíždějí rychle, místo aby před přechodem zpomalily, a často dokonce projíždějí na červenou. Podle mého by to vyřešilo upozornění, že bude následovat přechod pro chodce.“

Na dotaz odpovídá mluvčí opavského policejního ředitelství René Černohorský: „Na uvedeném místě často stojí policejní hlídky dopravního inspektorátu. Kontrolují dodržování pravidel silničního provozu, hlavně zákaz jízdy na červenou, a ze strany Tyršovy ulice pak příkaz k zastavení. Kontroly probíhají nejen u řidičů, ale i u přecházejících chodců. Pokud samozřejmě zjistí hlídka porušení těchto předpisů, je to řešeno pokutou,“ uvedl.

Podle jeho slov policie uvažuje o zpřísnění kontrol na jmenovaném místě. „Po umístění semaforů v tomto úseku se významně snížila nehodovost. Hlavně je to asi problém pro neopavské řidiče, nečekají v zatáčce semafor, proto se tu kontroly provádějí,“ doplnil René Černohorský. Vážení čtenáři, také vy máte možnost klást na této straně své dotazy jak primátorovi Opavy a vedení opavské radnice, tak i různým dalším osobnostem Opavy a Opavska. Dotazy lze zasílat na adresu: Opavský a hlučínský deník a týdeník Region, Mařádkova 17, Opava 746 01, nebo na emailovou adresu: milan.freiberg@denik.cz.