Nařízení státu se pochopitelně týká také opavského okresu.

V Opavě nebudou fungovat ani školní družiny. Školní jídelny nebudou vařit v takovém rozsahu jako obvykle, obědy budou připravovány jen pro mateřské školky a neškolní klienty. Obědy pro děti školou povinné se vydávat nebudou. Lyžařské kurzy pořádané opavskými školami se dokončí, ty, které se teprve uskutečnit měly, se ruší.

Online reportáž

„Reagujeme na nařízení státu, které je pro nás závazné. Do odvolání rušíme a omezujeme většinu kulturních, společenských či sportovních akcí. Věřím, že občané tato nepříjemná a omezující opatření pochopí a doufám, že se situace co nejdříve zvládne,“ uvedl primátor Opavy Tomáš Navrátil.

Zrušena jsou veškerá představení ve Slezském divadle. „Slezské divadlo až do odvolání přestává hrát plánovaná představení. Všechny inscenace, které v tomto období odehrány nebudou, zrealizujeme v náhradních termínech. Divákům nabídneme náhradní termíny představení, prosíme proto, aby si již zakoupené vstupenky ponechali. O případných náhradních termínech či vrácení vstupného budeme včas informovat. Naplánovaná školní představení rušíme bez náhrady,“ sdělila Jiřina Rossípalová z obchodního oddělení divadla.

Co je koronavirus.Zdroj: Deník

Akce, které pořádá Opavská kulturní organizace nebo Knihovna Petra Bezruče se sice uskuteční, ale v omezeném režimu, kdy do sálů nebude vpuštěno více než 99 osob. „Pracovníci těchto organizací pak zajistí desinfekci prostor a pravidelná větrání,“ vysvětluje Roman Konečný z tiskového oddělení magistrátu.

Zastupitelstvo raději sledujte online

V pondělí 16. března bude od 9 hodin zasedat v Kulturním domě Na Rybníčku opavské zastupitelstvo, toto jednání se uskuteční podle plánu. „Prosíme však případné návštěvníky, aby dali přednost sledování online přenosu prostřednictvím youtube kanálu města,“ dodal Tomáš Navrátil. Proběhne i Den otevřených dveří v nové budově Seniorcentra, kde zatím ještě nejsou ubytováni žádní klienti a organizátoři se mají postarat o to, aby dovnitř nebylo vpuštěno více lidí najednou.

„Do konce týdne se rozhodne jak a zda vůbec se budou konat Velikonoční a Farmářské trhy a zda či jak se uskuteční festival Další břehy,“ uzavírá Roman Konečný s tím, že o aktuální situaci ve slezské metropoli bude občany město informovat prostřednictvím svého webu.

Smůlu mají také ti, kteří se chystali na některou z větších kulturních akcí v Opavě. Předprodej lístků se tradičně koná ve Sluně na Horním náměstí. „Sluna je pověřena organizátory akcí k prodeji vstupenek na danou akci a musí se řídit pokyny jednotlivých organizátorů. Proto ohledně dalšího postupu musíme vyčkat na pokyny organizátorů akcí. Ponechte si platné vstupenky u sebe. Další informace budeme sdělovat na našich stránkách,“ uvádí se v prohlášení na webu Sluny.

Ruší se plesy, školní soutěže i koncerty

Zrušeno je představení Sexem ke štěstí, které se mělo konat ve čtvrtek 12. března v kině Mír, dále Zámecký diskobál, Cestovatelský ples a radost nebudou mít ani fanoušci Davida Kollera, jehož sobotní koncert 14. března byl v Opavě rovněž zrušen.

Opatření se dotkla také obyvatel Hlučína, ve městě jsou zrušeny veřejné akce města. V tomto týdnu se jedná o čtvrteční Kulatý stůl: Hlučín, očima dětí a také páteční Vítání občánků.

Protože zavřeny zůstávají také základní a střední školy, neuskuteční se zatím ani chystaný druhý ročník soutěže v deskových hrách Kdo hraje, ten jede.

„Kvůli zrušení výuky na základních školách jsme se rozhodli, že soutěž v deskových hrách, která měla proběhnout 16. a 17. března v Kulturním domě v Brance u Opavy, přesuneme na nejbližší možný termín, až bude zákaz odvolán,“ uvedl za pořadatele soutěže, konkrétně Místní akční skupinu Opavsko, Milan Freiberg.

Utkání s Nymburkem bez diváků

S ohledem na nařízení vlády se bude bez diváků hrát páteční utkání BK Opava s Basketball Nymburk.

„Aktuální stav je takový, že by se basketbalové zápasy měly hrát, bohužel však bez přítomnosti diváků. V případě jakékoli změny budeme fanoušky informovat,“ uvedl tiskový mluvčí klubu Dušan Štěnička. Zápas bude možné sledovat pouze online na TV COM.

Platby za vstupenky zakoupené na toto utkání srze online systém budou vráceny prostřednictvím provozovatele vstupenkového systému.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník