Stejně jako v dalším případě, kdy nás ohledně této problematiky kontaktovala čtenářka, jejíž jméno je redakci známé, ale přeje si zůstat v anonymitě. „Běží tady fáma, že Romové mají vstup zdarma, protože jsou sociálně slabí. Já si to tedy dnes ověřím, nevěřím tomu. Je ale možné, že zaměstnanci TS mají slevy," informovala nás.

Městské lázně v Opavě mají pod svými křídly právě Technické služby. Proto taky čtenářku napadla spojitost, že by se mohlo jednat o zaměstnance, kteří mají zvýhodněný vstup.

Abychom se dopídili pravdy, kontaktovali jsme provozně technického náměstka Technických služeb Martina Giráška. Ten fámu vyvrátil. „Fámy o vstupu zdarma pro takzvané sociálně slabé občany, ale také pro jakékoliv návštěvníky městského koupaliště v Opavě, se nezakládají na pravdě. Vstupné platí všichni návštěvníci tohoto zařízení," říká Girášek.

„Základní vstupné je stejné jako v roce minulém, tedy šedesát korun, dále pak nabízíme vstupné zvýhodněné, což je časové po dobu tří hodin, odpolední od šestnácté hodiny a nakonec vstupné hromadné. Rovněž dále nabízíme vstupné rodinné, se slevou 10% ze základního vstupného," dodal.