Počet slunečných dní byl v letošním roce o mnoho nižší, než loni. To má za následek jediné: méně návštěvníků, menší tržby.

„Rozhodně to nebyla ideální sezona, jako třeba ta loňská. Prakticky jsme se dostali, co se návštěvnosti týká, pouze na polovinu oproti roku 2015, kdy bylo extrémní teplo a to i více dní za sebou," uvedl provozně-technický náměstek Technických služeb Opava Martin Girášek.

Oproti plánovanému ukončení sezony k poslednímu srpnovému dni byl provoz koupaliště o týden prodloužen. „Končili jsme v neděli 4. září. O prodloužení sezony jsme se rozhodli kvůli předpovědi počasí, která byla příznivá. Nicméně lidé už nemají dovolenou, děti jsou ve školách, a tak návštěvnost nebyla bůhvíjaká," doplnil.

Zájemci ještě mohou využít minigolf, který bude, dle počasí, otevřen ještě i v průběhu září a října.

Naprosto totožně zhodnotili letošek i provozovatelé dalších koupališť v okrese. Nepomohla ani prodloužená sezona, stejně jako v Opavě byly ostatní plovárny otevřeny až do 4. září. „Bylo to špatné, s loňským rokem se to absolutně nedá srovnat. Na letošní sezonu chceme pokud možno rychle zapomenout," podotkla vedoucí bolatického koupaliště Sabina Heisigová.

Na koupališti v Píšti se zájemci mohou vykoupat ještě i o tomto víkendu. „Oficiálně jsme provoz už ukončili. Nicméně ještě v sobotu a v neděli se lidé mohou přijít třeba opalovat, koupání je však už na vlastní nebezpečí. Vstupné se již neplatí," vysvětlil provozovatel koupaliště Lukáš Hluchník.

Mizernou návštěvnost hlásí také koupaliště v Hradci nad Moravicí. O dalším prodloužení sezony neuvažovali. „Kdybychom chtěli mít otevřeno ještě teď, tak se to vůbec nevyplatí, nebylo by to rentabilní," sdělil ředitel Technických služeb Hradec nad Moravicí Roman Celta.

I ve Vítkově označili letošní rok jako podprůměrný. Zároveň však přidal potěšující zprávu. „Koupaliště projde rekonstrukcí. Chystáme se ji zahájit na jaře příštího roku. Opravený bude bazén a přibude také dětský bazének," řekl ředitel Technických služeb města Vítkova Tomáš Odstrčil.