Předchozí
1 z 7
Další

Městské koupaliště Opava

Ilustrační foto. Návštěvníci na letním koupališti v Porubě si užívají teplé dny, 26. června 2019 v Ostravě.Ilustrační foto. Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

Opavské koupaliště má otevřeno již od 4. června a svůj provoz ukončí tradičně poslední den letních prázdnin. „Rovněž nabízíme, tak jako v loňském roce, celodenní či odpolední zvýhodnění rodinné vstupné. V ceně vstupného jsou tobogány zdarma a nezanedbatelná je také přihřívaná voda v bazénu, a to pomocí tepelných čerpadel. Kromě toho je dále v ceně vstupného možnost osprchovat se teplou vodou a také zdarma poskytnutí dřevěného opalovacího lehátka, avšak v omezeném počtu,“ přibližuje provozně-technický náměstek Technických služeb Opava Martin Girášek.

Obchodní dům Breda, 16. února 2022 v Opavě.
Kult Opavy Breda: začaly práce na její záchraně, má to stát stovky milionů

V areálu opavského koupaliště se nachází i dráhový minigolf, jehož provoz ale není na provozu koupaliště závislý. Návštěvníci mají možnost využít i dvou hřišť na plážový volejbal, děti se vyřádí na dětském hřišti, nafukovacích skákacích hradech, letošní novinkou jsou vzduchové trampolíny pro větší i menší děti a dětské mlhoviště, jde o hřiště s vodními prvky, trampolínkami a průlezkami.

Ceny

Provoz: denně od 9 do 19 hodin

Vstupné: 90 korun, zlevněné 65 korun. Zvýhodněné je celodenní, odpolední a rodinné vstupné.

Občerstvení: pivo 10° - 38 korun, 12°- 43 korun, 0,5l čepované kofoly – 40 korun, párek v rohlíku 30 korun, langoš 70 korun, hranolky 45 korun.

Koupaliště Bolatice

Koupaliště Bolatice.Koupaliště Bolatice.Zdroj: Deník/Veronika Bernardová

Bazén pro plavce i neplavce, dětské brouzdaliště, zapůjčení slunečníků, hřiště na plážový volejbal pro návštěvníky zdarma, nohejbal, ruské kuželky, dětské hřiště. To je malý výčet toho, co čeká příchozí na koupališti v Bolaticích. Celý areál včetně penzionu provozují Technické služby Bolatice. „Novinkami v letošní sezoně jsou dvě skluzavky. Jedna větší a jedna menší v podobě slona v brouzdališti,“ prozrazuje nám provozní areálu bolatického koupaliště Sabina Dembková. 

Koupaliště Bolatice.
Koupaliště v Bolaticích je areálem plným pohody. Letos s novými skluzavkami

Ceny

Provoz: v červenci 10 – 20 hodin, v srpnu 10 – 19 hodin

Vstupné: 90 korun, zlevněné 60 korun. Zvýhodněné je odpolední vstupné.

Občerstvení: pivo 10°- 32 korun, 11°, 12°- 36 korun, 0,5l čepované kofoly – 40 korun, párek v rohlíku 40 korun, hranolky 50 korun, langoš 80 korun, smažený sýr s hranolkami 150 korun.

Koupaliště Hradec nad Moravicí

Ilustrační foto.Ilustrační foto.Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

Každý den od 9 do 19 hodin vítá návštěvníky také koupaliště v Hradci nad Moravicí. Ceník se tady oproti loňsku nijak nezměnil.

Provoz: denně od 9 do 19 hodin

Vstupné: 60 korun, zlevněné 40 korun. Zvýhodněné je odpolední vstupné, v nabídce jsou rovněž permanentky pro dospělé i děti.

Koupaliště Vítkov

Ilustrační foto.Ilustrační foto.Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

Nedaleko městského parku v klidném prostředí se nachází koupaliště ve Vítkově. Ani tady se v letošním roce nezdražovalo. Zájemci si mohou zapůjčit lehátko nebo si zahrát plážový volejbal. Vítkovské koupaliště prošlo v roce 2017 generální rekonstrukcí, minulý rok se například postavila i pergola k zastínění prostoru u dětského bazénku.

Provoz: denně od 10 do 19 hodin

Vstupné: 60 korun, zlevněné 30 korun. K dispozici jsou zvýhodněné permanentky pro dospělé, děti, studenty, seniory a osoby ZTP.

Areál Hlučínského jezera

Areál Hlučínského jezera.Areál Hlučínského jezera.Zdroj: se souhlasem Kamila Vitáska

Kromě „kamenných“ koupališť mohou zájemci vyrazit i na koupaliště přírodní. I přes probíhající revitalizaci se také letos otevřel areál Hlučínského jezera. Sezona potrvá do neděle 4. září, areál je otevřen denně od 8 do 22 hodin. „Výše vstupného se vzhledem k rostoucím nákladům na údržbu o víkendech zvedla na 80 korun za vstup, ale zároveň jsme letos zohlednili do ceny vstupného všední dny, ve kterých jsme cenu zachovali stejnou jako v roce 2020 (pozn. red. 50 korun). Pravidelné návštěvníky bychom chtěli motivovat zakoupením celoroční permanentky v hodnotě 990 korun, která v případě každodenní návštěvy vychází na 14 korun za vstup. K dispozici budou také deseti a dvaceti vstupové permanentky, které se dají uplatnit jako skupinové vstupné,“ říká ředitel Sportu a kultury Hlučín Martin Nováček.

Vila Vančurova v Opavě 29. června 2022.
Vila Vančurova se otevřela veřejnosti, návštěvníci si prohlédli novou přístavbu

Vstupné je k dostání jen na hlavní bráně u vstupu do areálu v Celní ulici, nově je možné platit kartou. V areálu je připraveno brouzdaliště pro děti, nafukovací trampolína, zahrát si návštěvníci mohou plážový volejbal, minigolf, disc golf, tenis, nohejbal, florbal nebo street basket, vyzkouší si i vodní lyže nebo horolezeckou stěnu.

Provoz: denně od 8 do 22 hodin

Vstupné: pondělí – čtvrtek: 50 korun, zlevněné 30 korun. Od 17 hodin vstup zdarma. Pátek – neděle: 80 korun, zlevněné 40 korun. Od 18 hodin vstup zdarma. Děti do 3 let, senioři nad 65 let, osoby ZTP a ZTP/P mají vstupy zdarma. V nabídce je zvýhodněné odpolední vstupné, různé druhy permanentek.

Letní koupaliště Poruba (Vřesina) 

Letní koupaliště Sareza v Porubě. 19. června 2021 v Ostravě.Letní koupaliště Sareza v Porubě. 19. června 2021 v Ostravě.Zdroj: Deník/Lukáš Ston

Na největším přírodním koupališti svého druhu ve střední Evropě doufají zejména v dobré počasí, kterým by se vynahradila poslední dvě nepříliš teplá a covidová léta. Otevřeno zde mají denně od 9 do 19 hodin za 150 korun, vstup po 16. hodině stojí 120 korun. Zdejší pýchou je obří tobogán, spousta skluzavek a dalších atrakcí.

Vstupné: 150,- dospělí (loni 130,-), 110,- děti
Točené pivo: 40,-/0,5l
Kofola: 40,-/0,5l
Hranolky: 40,-
Párek v rohlíku: 35,-
Langoš: 70,-
Pizza: 40,-/osmina pizzy
Hamburger: 90,-

Aquapark Olešná 

Letní aquapark Olešná, 30. července 2020 ve Frýdku-Místku.Letní aquapark Olešná, 30. července 2020 ve Frýdku-Místku.Zdroj: Deník/Pavel Netolička

Lehátka gratis, doplňkový prodej (třeba opalovacích krémů, když dojdou), kolovna, bezpečnostní schránky, mnoho možností najíst se či napít, nedělní dopolední aquaaerobic a krytá část v případě škaredého počasí. I taková je nabídka Aquaparku Olešná kousek západně od Frýdku-Místku. K novinkám letošní sezony tady patří rozšiřování dětského hřiště.

• provozní doba je v červenci a srpnu od 9 do 21 hodin, v září od 10 od 18 hodin, přičemž ji může ovlivňovat nepříznivé počasí

• základní celodenní vstupné je 175, abonentské 160, zvýhodněné pro seniory, handicapované, ale také studenty do šestadvaceti let (musí se prokázat dokladem ze školy) 145 korun, po 17. hodině se ceny snižují, rodinné vstupné je od 360 po 695 korun

• čepované pivo desítka je za 35, stejně tak nealkoholické pivo, dvanáctka pak za 39 korun, kofola a malinovka půllitr za 35 korun

• hranolky vycházejí od 40, langoše od 54, vařená kukuřice je za 55, palačinky za 59, smažený sýr za 145 korun