Mezi už tradiční vodní fotbálek či aquazorbing letos přibude například noční minigolf nebo dětský koutek.

A odkdy je které koupaliště otevřeno?
Hradec nad Moravicí (koupaliště): od 1. června
Píšť: od 1. června
Hradec nad Moravicí (Belaria): od 6. června
Opava: od 19. června
Bolatice: okolo 19. června
Vítkov: ?

Novinky opavského koupaliště

Ilustrační foto.

Už devatenáctého června otevře své dveře milovníkům vodních radovánek opavské koupaliště. Krom stálých atrakcí, jako je minigolf, dvě hřiště pro plážový volejbal, dětské hřiště a nafukovací skákací hrad, aqua zorbing či vodní fotbálek, nabídne letos návštěvníkům novinky.

Ta první jistě potěší rodiče, jelikož jim na chvilku zabaví jejich ratolestí. Správa koupaliště letos otevírá dětský koutek, ve kterém se dvě zaměstnankyně o vaše děti po určitou dobu postarají.

„Dalším zpestřením bude v období prázdnin a za příznivého počasí možnost zahrát si minigolf ve večerních hodinách a za osvětlení, tedy v čase od dvaceti do dvaadvaceti hodin," uvedl provozně-technický náměstek Technických služeb Opava Martin Girášek.

Jako už v minulých letech i letos se budou moc návštěvníci koupaliště zdarma připojit na wi-fi. Vstupné je stejné jako loni, tedy šedesát korun. Koupaliště ale nabízí i vstupné zvýhodněné, což je časové vstupné na dobu tří hodin, odpolední vstupné od šestnácté hodiny a vstupné hromadné.

Je zde i možnost rodinného vstupného se slevou 10% ze základního vstupného.

V Hradci už přivítali první návštěvníky

Hradec nad Moravicí je každoročně hojně navštěvován.

Od prvního červnového dne už mají otevřeno také na městském koupališti v Hradci nad Moravicí. Před zahájením sezony probíhaly intenzivní přípravy.

„Kromě standardních předsezónních prací, jako je desinfekce, čištění bazénů a příprava areálu, byla repasována dvě hlavní čerpadla, která se nacházela v havarijním stavu, a jsou stěžejní pro chod bazénů," popisovala hradecká tisková mluvčí Jitka Celtová s tím, že se doplnila také dětská houpačka a prolézačka.

Vstupné zůstalo stejné jako v minulých letech. Dospělí za celý den zaplatí 50 korun, děti do patnácti let pak 30 korun.

Otevřeno je denně od 9 do 19 hodin. Návštěvníci se mohou občerstvit přímo na koupališti anebo v přilehlé restauraci. Lze zde provozovat spoustu činností. Kousek od bazénů se nachází hřiště na beachvolejbal anebo třeba tenis.

Belaria: vyhřívaný bazén

.

Venkovní koupaliště hotelu Belaria je od uplynulého víkendu opět v provozu. Bazén má 25 x6 metrů a hloubku 130 centimetrů. Má mírně slanou, zdraví prospěšnou vodu a je vyhřívaný.

Přestože záleží na počasí, i letos by měl být otevřen od června do září. Dospělí zde za vstupné zaplatí 140 korun, děti a senioři pak 90 korun. Využít můžete i vstupné rodinné, které činí 280 korun. Zejména dětští návštěvníci pak nepohrdnou skákacím hradem nebo pískovištěm.

„Městské koupaliště v Hradci nad Moravicí bývá během léta plné lidí. Myslím si, že u nás návštěvníci najdou větší klid," poznamenala recepční hotelu Belaria Blanka Malchárková.

Ve Vítkově není jasno

.

Jak bude vypadat letošní provoz vítkovského koupaliště, se zatím neví. Jasno by mělo během několika dní.

„O cenách a otevíracích dobách zatím není rozhodnuto. Je to náš velký a aktuální úkol. V nejbližší době ale budeme občany o detailech informovat," řekla asistentka ředitele vítkovských technických služeb Jana Martinková.

Bolatice: nic se nemění

.

Provoz koupaliště v Bolaticích bude vypadat stejně jako v loňském roce. To znamená, že stejná zůstane jak otevírací doba, tak cena. „Dospělé vyjde celodenní vstupné na padesát korun, studenti, důchodci a děti do patnácti let zaplatí čtyřicet korun. Zachováno zůstane také zvýhodněné vstupné po šesté hodině, které činí dvacet korun," říká provozovatel areálu koupaliště Stanislav Mikulenka.

Momentálně se do bazénu načerpává voda. „Otevřít bychom chtěli do 19. června, může to být ale i dříve," dodává Mikulenka. Areál bude mít otevřeno od deseti do osmi hodin večer, v průběhu srpna se doba o hodinu zkrátí.

Na koupališti se dá zahrát beach volejbal, nohejbal, kuželky, stolní tenis, badminton nebo soft tenis.

Do Píště jezdí i Poláci

.

K jednomu z nejpopulárnějších koupališť v opavském okrese patří i to, na které můžete zavítat v Píšti. Vyhledáváno přitom není pouze tuzemskými návštěvníky. „Hodně k nám jezdí také lidé z Polska. A to klidně i ve směru od Ostravy. Mají to k nám kousek," uvedl provozovatel píšťského koupaliště Lukáš Hluchník.

Otevřeno je zde od 10 do 19 hodin. Celodenní vstup pro dospělého činí padesát korun. Děti do patnácti let pak zaplatí 35 korun. Průměrná návštěvnost píšťské plovárny je přes léto velmi slušná. Během víkendu se vyšplhá i na 700 lidí za den.

Také zde návštěvníci přitom svůj čas nemusí zaplnit pouze koupáním. K dispozici jim je například minigolf, kuželky, ping-pong anebo víceúčelové hřiště, které však bude v provozu až od července. „Momentálně se opravuje. Letos bychom zde měli mít řadu zajímavých akcí. Jednou z nich je i velký florbalový turnaj, jenž se u nás konal i loni," doplnil Lukáš Hluchník.