A nač se mohou milovníci vodních radovánek letos ve slezské metropoli těšit? „Nově jsme pro návštěvníky připravili nabídku dětského vstupného za 40 korun a odpolední od 16. hodiny. Provozní doba zůstává stejná jako loni, tedy za příznivého počasí od 9 do 18 hodin.

V ceně vstupného jsou tobogány zdarma, v omezeném počtu jsou k dispozici dřevěná lehátka," sdělil provozně-technický náměstek Technických služeb Opava Martin Girášek.

Hosté jistě ocení také vyhřívanou vodu v bazénu nebo možnost osprchovat se teplou vodou. Kdo by se kromě lenošení chtěl věnovat pohybu, může využít třeba dvou hřišť pro plážový volejbal. Již tradičně je pak v areálu koupaliště otevřen od 9 do 19 hodin dráhový minigolf.

„V době letních prázdnin a za pěkného počasí bude otevřen i večer, a to až do 22 hodin," dodal Martin Girášek. Samozřejmostí je také možnost připojení se zdarma k Wi-Fi. Na Opavsku už svůj provoz zahájila také další koupaliště. V červenci by se k nim pak mělo přidat i to v Úvalně, které se nachází na hranici opavského a bruntálského okresu.

Koupaliště Píšť

Koupaliště Píšť.Zdroj: archiv města

Otevírací doba: 10 – 19 hodin
Vstupné: Dospělí 50 korun, děti od 6 do 15 let 35 korun, studenti a senioři 40 korun. Zlevněné vstupné po 17. hodině.
Co nabízí: hřiště na plážový volejbal, minigolf, kuželky, stolní tenis, restaurace.

Koupaliště Bolatice

Koupaliště Bolatice.Zdroj: archiv města

Otevírací doba: červen a červenec 10 – 20, srpen 10 – 19 hodin
Vstupné: Dospělí 60 korun, děti od 3 do 15 let, studenti a senioři 50 korun. Zlevněné vstupné po 18. hodině.
Co nabízí: hřiště na plážový volejbal, volejbal, nohejbal, ruské kuželky, kriket, petanque, stolní tenis, dětské hřiště, občerstvení.

Koupaliště Hradec nad Moravicí

Koupaliště Hradec nad Moravicí.Zdroj: archiv města

Otevírací doba: 9 – 19 hodin
Vstupné: Dospělí 50 korun, děti do 15 let 30 korun. Zlevněné vstupné po 16. hodině.
Co nabízí: skluzavka, hřiště na volejbal, dětský koutek, kurty, restaurace, občerstvení.

Koupaliště Úvalno

Koupaliště Úvalno.Zdroj: archiv města

Na bázi takzvaného biotopu bude fungovat od začátku července po letech nově otevřené úvalenské koupaliště. Tedy bez chemie. Nad hlavním bazénem se nacházejí jezírka se štěrkem a vodními rostlinami, v jejichž kořenech jsou bakterie, odbourávající nečistoty. Koupaliště však bude disponovat celkem třemi stupni čištění. Bude se jednat o jediné koupaliště svého druhu v Moravskoslezkém kraji.