A nač se mohou milovníci vodních radovánek letos ve slezské metropoli těšit? „Nově jsme pro návštěvníky připravili nabídku dětského vstupného za 40 korun a odpolední od 16. hodiny. Provozní doba zůstává stejná jako loni, tedy za příznivého počasí od 9 do 18 hodin.

V ceně vstupného jsou tobogány zdarma, v omezeném počtu jsou k dispozici dřevěná lehátka," sdělil provozně-technický náměstek Technických služeb Opava Martin Girášek.

Hosté jistě ocení také vyhřívanou vodu v bazénu nebo možnost osprchovat se teplou vodou. Kdo by se kromě lenošení chtěl věnovat pohybu, může využít třeba dvou hřišť pro plážový volejbal. Již tradičně je pak v areálu koupaliště otevřen od 9 do 19 hodin dráhový minigolf.

„V době letních prázdnin a za pěkného počasí bude otevřen i večer, a to až do 22 hodin," dodal Martin Girášek. Samozřejmostí je také možnost připojení se zdarma k Wi-Fi. Na Opavsku už svůj provoz zahájila také další koupaliště. V červenci by se k nim pak mělo přidat i to v Úvalně, které se nachází na hranici opavského a bruntálského okresu.

Koupaliště Píšť

Koupaliště Píšť.

Otevírací doba: 10 – 19 hodin
Vstupné: Dospělí 50 korun, děti od 6 do 15 let 35 korun, studenti a senioři 40 korun. Zlevněné vstupné po 17. hodině.
Co nabízí: hřiště na plážový volejbal, minigolf, kuželky, stolní tenis, restaurace.

Koupaliště Bolatice

Koupaliště Bolatice.

Otevírací doba: červen a červenec 10 – 20, srpen 10 – 19 hodin
Vstupné: Dospělí 60 korun, děti od 3 do 15 let, studenti a senioři 50 korun. Zlevněné vstupné po 18. hodině.
Co nabízí: hřiště na plážový volejbal, volejbal, nohejbal, ruské kuželky, kriket, petanque, stolní tenis, dětské hřiště, občerstvení.

Koupaliště Hradec nad Moravicí

Koupaliště Hradec nad Moravicí.

Otevírací doba: 9 – 19 hodin
Vstupné: Dospělí 50 korun, děti do 15 let 30 korun. Zlevněné vstupné po 16. hodině.
Co nabízí: skluzavka, hřiště na volejbal, dětský koutek, kurty, restaurace, občerstvení.

Koupaliště Úvalno

Koupaliště Úvalno.

Na bázi takzvaného biotopu bude fungovat od začátku července po letech nově otevřené úvalenské koupaliště. Tedy bez chemie. Nad hlavním bazénem se nacházejí jezírka se štěrkem a vodními rostlinami, v jejichž kořenech jsou bakterie, odbourávající nečistoty. Koupaliště však bude disponovat celkem třemi stupni čištění. Bude se jednat o jediné koupaliště svého druhu v Moravskoslezkém kraji.