Potvrdil to tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský. „Během letošního léta se objevilo nejvíce krádeží na hlučínské Štěrkovně. Drobné krádeže byly také v Opavě, v Hradci nad Moravicí a Vítkově,“ uvedl Černohorský, který upozornil na to, že policie v tomto případě nic nezmůže. „Lidé si musejí sami chránit svůj majetek a především cenné věci nechávat doma,“ upozornil Černohorský. To, že na Městském koupališti v Opavě se s problémem krádeží opravdu potýkají, potvrdil také provozně-technický náměstek Technických služeb Opava Martin Girášek.

„S krádežemi na Městském koupališti v Opavě se setkáváme, ale naštěstí ne v takové míře jako dřív. Je to dle našeho názoru také výsledek osvěty, kdy zákazníkům doporučujeme uschovávat si cenné předměty v pokladně, a pravidelnými návštěvami strážníků městské policie v areálu plovárny během provozu,“ vysvětluje Girášek. Jak uvádí, občas se bohužel nějaký ten nenechavec mezi návštěvníky plovárny najde.

S vandaly zde mají po rekonstrukci hlavní budovy prozatím jen menší problém. „Důvodem je také to, že veškeré zařizovací předměty na sociálních zařízeních byly provedeny ve verzi antivandal,“ zmínil Girášek. Také recepční hotelu Belaria v Hradci nad Moravicí se nechala slyšet, že se v souvislosti s bazénem s krádežemi setkali. „Šlo hlavně o krádeže ze skříněk. Máme upozornění, ať si lidé dávají cennosti k nám na recepci. Občas tady máme plavčíka, který se snaží dohlížet na to, aby ke krádežím nedocházelo,“ řekla recepční Kateřina Melecká, která prozradila také to, že mají nový kamerový systém. „Teď už si to snad zloději nedovolí,“ podotkla nakonec.

Ani vítkovské koupaliště rozhodně není výjimkou. Jak zmínil tamní technik Václav Krause, s krádežemi mají problémy všude, vítkovské koupaliště nevyjímaje. „Cenné věci si lidé s sebou nenosí. Kradou se batohy, mobily a nějaké osobní věci,“ vyjmenovává Krause. O štěstí mohou mluvit na koupališti v Píšti, kde letos, stejně jako v jiných letech, krádeže řešit nemuseli.