Hradec už funguje, Hlučín začne zítra

Jako první bylo už 26. května veřejnosti otevřeno koupaliště v Hradci nad Moravicí. „Letos plánujeme hlavně během víkendů skákací hrady, kolotoče a další zábavné atrakce pro děti,“ řekl vedoucí koupaliště Stanislav Ovčačík. Během celé sezony bude na Hradci otevřeno denně od devíti hodin ráno do osmi večera.

Naopak koupaliště v Píšti řeší problém s novým čerpadlem do vrtu a omítáním koupaliště. „Měli bychom mít otevřeno do tří týdnů. Konkrétní termín ale zatím neumíme odhadnout,“ uvedl Pavel Kostka. Vstupné zde po opravách bude činit pro dospělé třicet korun, děti zaplatí polovinu, a to v časech od půl desáté dopoledne do sedmi hodin večer.

Naopak v Hlučíně už mají o termínu otevření jasno. „Jako každoročně i letos to bude 1. června,“ řekla mluvčí místní radnice Jarmila Harazinová. Při vstupu na hlučínské koupaliště zaplatí od 8 do 19 hodin dospělí třicet a důchodci se studenty dvacet korun. Rodinám s dětmi zde bude k dispozici také rodinné vstupné, kdy dva dospělí se dvěma dětmi zaplatí rodinné vstupné sedmdesát korun.

Vítkov a Bolatice zatím vyčkávají

Koupaliště ve Vítkově svůj provoz zatím nezahájilo. Důvodem jsou podle slov starosty Pavla Smolky klimatické podmínky. „Jsme tak trochu na horách, takže máme chladněji než jinde. Otevření plánujeme v druhé půlce června. V současné době jsou prováděny drobné opravy,“ uvádí Smolka a dodává: „Co budeme mít nového? Standardně. Čistý vzduch a studenou vodu.“

V Bolaticích, kde se o koupaliště stará nájemce Stanislav Mikulenka, mají připraveno nové dětské hřiště a klouzačky. Jen otevření koupaliště jim komplikuje nedostatek vody. „Chtěli bychom otevřít v půlce června, tak uvidíme, jestli se nám to povede. Není dostatek vody, všude je sucho. Jsme na vesnici, a ta potřebuje vodu především pro sebe. Není to tak jednoduché,“ uvedl Stanislav Mikulenka.

Opavu čeká řada novinek

Nejvíce novinek připravilo pro letošní sezonu koupaliště v Opavě. V rámci rekonstrukce hlavní budovy došlo k podstatné změně v systému vstupu do areálu koupaliště. Byl zde totiž instalován vstupní turniketový systém na karty. „Tento systém je v zařízeních podobného typu dnes již běžnou záležitostí a umožňuje výrazné zlepšení služeb. Zrychlí to také odbavení návštěvníků u vstupu do areálu koupaliště,“ konstatoval technicko–provozní náměstek Technických služeb Opava Martin Girášek.

A jak bude turniketový systém fungovat? „Při prvním vstupu si návštěvník zakoupí vstupní kartu v ceně pětadvaceti korun, na kterou si uloží libovolný počet bodů, přičemž jeden bod se rovná jedné koruně,“ řekl Girášek. Uloženými body je možno platit nejen vstup na koupaliště, ale i další služby poskytované na koupališti, jako je skříňka, kabinka, nebo i minigolf, petanque a plážový volejbal.

Ceník poskytovaných služeb je vyvěšen v pokladně u vstupu do areálu koupaliště. Vstupní karta včetně na ni uložených bodů je platná do konce sezony. Uložené body by se tak měly do konce sezony využít, jinak bez náhrady propadají. „Body uložené na kartě nelze zpětně převést na peníze. Doporučujeme všem zákazníkům poznačit si číslo karty pro případ ztráty nebo odcizení. Za ztracené, poškozené nebo jinak znehodnocené karty neručíme a zákazník si bude nucen zakoupit kartu novou,“ varuje Martin Girášek.

Body je možno dobít buď v pokladně městského koupaliště, která bude otevřena od 9 do 19.30 hodin, případně v automatech umístěných ve vestibulu. Na nich si budou moci držitelé karet také ověřit stav bodů na kartě. Jediným nedostatkem automatů je dobíjení bodů pouze za kovové mince. „Na jednu kartu může na koupaliště vstoupit i více osob,“ podotýká Girášek.

Městské koupaliště v Opavě bude svým návštěvníkům otevřeno již zítra 1. června v devět hodin dopoledne a bude jim k dispozici denně až do devatenácti hodin. Děti do patnácti let budou mít v pátek vstup zdarma, mohou se zúčastnit turnaje v plážovém volejbale a také dalších soutěží. „Lidé, kteří na opavské koupaliště letos zavítají, již nebudou cenově rozděleni na děti a dospělé. Vstupné bude jednotné a bude činit padesát korun. Výjimkou budou pouze děti do šesti let, které budou mít vstup zdarma,“ dodává Martin Girášek.