Do nepříjemné situace se dostala dvaadvacetiletá Opavanka Simona L. „Před nedávnem jsem kouřila na zastávce Bílovecká, dala jsem si ale pozor, abych na chodníku byla až za žlutými pruhy a nikoho tím neobtěžovala. Když v tom ke mně přiběhl neznámý důchodce a začal mě sprostě urážet,“ vzpomíná na nepříjemný zážitek.

„Že mi drze tykal, bych přešla, že mi ale nadával do spratků, kteří mají zákonem zakázané kouřit na zastávkách, to mi silně vadilo,“ rozhořčuje se. „Jistá jsem si ale nebyla. Tak jak to tedy vlastně je?“ táže se na závěr.

Řešení je někde na půl cesty. Kouření na zastávkách skutečně zakázáno je. Ale pouze v zastřešených prostorách. „Kouření je zakázáno na krytých nástupištích, v přístřešcích a čekárnách veřejné silniční a drážní dopravy a městské hromadné dopravy, s výjimkou stavebně oddělených prostor ke kouření vyhrazených,“ osvětlila problematiku tisková mluvčí městské policie Pavla Losertová.

Laicky řečeno: pokud tedy nejste na zastávce přímo v „budce“, můžete kouřit, jak je libo. Na to, jestli vám ale někdo bude nadávat nebo ne, je i zákon krátký.