Se statutárním městem Opava se soudili nájemníci domů na Horním náměstí číslo 62 a 63 o neplatnost prodeje nemovitosti dceři kravařského podnikatele a sportovního trenéra Nikol Hadamczikové.

Okresní a později krajský soud jim dal za pravdu a kupní smlouvu s firmou Moda Nicole prohlásil za neplatnou.

„Zatím s tím ani proti tomu nemůžeme nic dělat, protože jsme rozsudek ostravského Krajského soudu dosud neobdrželi a neznáme tudíž jeho zdůvodnění. Až rozsudek dostaneme, poradíme se a zvážíme, co se dá, včetně možnosti dovolání,“ vysvětluje současnou situaci primátorův náměstek Jaroslav Horák (ČSSD).

Oba domy si však chtěli koupit stávající nájemníci, kteří s žádostí neuspěli, třebaže všechny zadané podmínky splnili. Když nepomohla ani petice, přišel ke slovu okresní soud, jehož rozsudek vyzněl ve prospěch žalujících nájemníků.

Město se proti němu odvolalo, ale Krajský soud v Ostravě ho v lednovém hlavním líčení potvrdil. Proti rozsudku krajského soudu je už možné jen dovolání a město musí zvážit své šance.

Pokud rozsudek přijme, bude muset Nikol Hadamczikové vrátit 14 milionů korun možná i s úroky a uhradit soudní náklady. Pokud se však dovolá a znovu prohraje, částka za soudní výlohy bude podstatně vyšší.