Alois Hadamczik vybudoval luxusní diskotéku ze staré hospody jako kravařský rodák. Známý a úspěšný hokejový trenér a podnikatel šel do realizace se svým synem Marcelem a vyplatilo se jim to. Buly Aréna se stala opravdu vyhledávanou destinací, kterou navštěvovali lidé z Ostravska, Opavska i jiných částí regionu.

Pro šestitisícové Kravaře se stala Buly Aréna chloubou s vyhlášeným renomé, a když se v roce 2015 konalo v Česku mistrovství světa v ledním hokeji, ubytovali se v Kravařích i Rusové. Alois Hadamczik měl totiž ze svého působení v českém hokeji kontakty až do Ruska, tedy i na tehdejšího trenéra Rusů Olega Znarokse, jehož znal ze svého dřívějšího působení v Německu.

Populární kravařskou diskotéku Buly navštěvovali i známi sportovci.
Devadesátky: Buly Kravaře zastínilo i Ostravu. Pařily tu hvězdy v čele s Jágrem

Samotným Rusům se moderní sportovní centrum v Kravařích líbilo, tehdejší manažer ruské reprezentace Andrej Safronov získal od svých hráčů na kravařskou adresu ty nejlepší reference.

„V minulosti u nás byli na soustředěních Dinamo Minsk, Dynamo Moskva nebo CSKA Moskva a vždy byli maximálně spokojeni," řekl v roce 2015 Deníku Marcel Hadamczik. „Manažer ruského národního týmu se tady během inspekční cesty v Ostravě zastavil a se vším byl spokojený," pochvaloval si tehdy.

Nejen Rusové našli v Kravařích obvyklý komfort, našli tam také klid. Celý komplex Buly Arény včetně hokejové haly nabízí i relax v podobě aquaparku.

Hokejový trenér Alois Hadamczik při fotografování pro Deník, 1. září 2020 v Kravařích.
OSOBNOSTI REGIONU! Alois Hadamczik: Prodat Baník byla moje životní chyba

Ruská výprava měla tehdy šedesát členů, k dispozici měla 45 pokojů včetně prezidentských apartmá. Každý z hráčů měl vlastní pokoj, proto také byl areál pro veřejnost po dobu tří týdnů uzavřen.

Rekreační komplex v Kravařích hostil v dobách své nejslavnější éry hvězdy českého showbyznysu i další sportovní týmy. Přijížděly sem výpravy české reprezentace, ruské kluby Dynamo Moskva či CSKA Moskva, fotbalový Baník Ostrava, zdejších služeb využíval i Jaromír Jágr či Karel Gott nebo Miro Žbirka.

Trénink hokejistů České reprezentace v Buly aréně:

Součástí rozsáhlého komplexu je kromě hotelu se třemi konferenčními sály a aquaparku také zimní stadion s ledovou plochou o rozměrech 28 x 59 metrů, deseti šatnami a tribunou se 640 sedačkami a dalšími místy ke stání.

Nechybí tenisová hala, tři antukové dvorce, adventure golf, wellness zóna, fitcentrum či bowlingová dráha.