K pádu došlo v pátek 25. listopadu krátce před půl pátou odpoledne v Kravařích v Bezručově ulici. Nehody si všiml jeho soused, osmačtyřicetiletý muž, který ihned zalarmoval záchrannou službu. Na místo dorazila nejen sanitka, ale i kravařští policisté.

„Prováděným prošetřováním na místě činu bylo zjištěno, že osmašedesátiletý muž se díval z okna svého domu, zda kolem někdo neprochází, přičemž se toto okno nechtěně protočilo a on následkem toho vypadl a dopadl na zem. Při tomto si způsobil zranění s nutností leteckého transportu helikoptérou k lékařskému vyšetření a ošetření ve Fakultní nemocnici s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. Ke zranění žádné jiné osoby nedošlo, rovněž nebyla způsobena hmotná škoda na majetku. Prvotními procesními úkony nebylo zjištěno, že by se na pádu osoby seniorského věku z okna podílela jakákoli jiná osoba. Cizí zavinění tedy nebylo zjištěno ani prokázáno,“ uvedl opavský policejní mluvčí René Černohorský.

Ilustrační foto.
Záchranáři zasahovali na Opavsku a Karvinsku u dalších otrav jedovatým plynem

Případ bohužel dopadl fatálně, protože senior po transportu do nemocnice svým zraněním podlehl. „Pacient zemřel,“ sdělila redakci v úterý 29. listopadu odpoledne mluvčí FNO Petra Petlachová.