Už před více než dvěma týdny totiž spatřila světlo světa koaliční smlouva, kterou ale nepodepsalo vítězné KDU-ČSL v čele se současnou starostkou Monikou Brzeskovou. Koalici domluvila strana, která ve volbách skončila druhá, a to Za Kravaře prosperující s lídrem Aloisem Hadamczikem. Na spolupráci v následujících čtyřech letech se Hadamczik dohodl se stranami ANO, Nová síla Kravař a SPD. Naopak lidovci a strana Pro Kravaře bývalého místostarosty Martina Schwarze měla zamířit do opozičních řad.

Hromadná nehoda, Opavsko, Nové Sedlice, 18. října 2022.
Hromadná nehoda na Opavsku, pět zraněných, zasahovaly sanitky i vrtulník

Jenže podle informací Deníku by mohlo být vše jinak. Za Kravaře prosperující údajně z původní smlouvy vycouvalo. Redakce telefonicky kontaktovala jak Moniku Brzeskovou, tak Aloise Hadamczika, avšak neúspěšně.

Jaká tedy bude oficiální kravařská koalice a kdo nakonec usedne do křesel ve vedení radnice? Na vyluštění této hádanky si veřejnost asi bude muset počkat až do ustavujícího zastupitelstva, které zůstává na programu ve čtvrtek 20. října od 17 hodin na kravařském zámku. Deník bude čtenáře o dění z tohoto zastupitelstva informovat.