Vraťme se ale ještě na okamžik do Kravař. Protože se kvůli covidovým opatřením už druhým rokem nemohly konat populární Vánoce na zámku, rozhodlo se město návštěvníkům zpříjemnit adventní neděle.

Vánoční program kravařského zámku si můžete užít v neděli
19. prosince od 13 do 16 hod.

„Připravili jsme pro ně projížďky v kočáře a zpřístupnili jsme zdarma zámeckou kapli. Otevřeno bylo i Turistické informační centrum, sídlící na zámku, kde si mohli návštěvníci ještě dokoupit pod stromeček různé milé drobnosti, vstupenky na koncert, ale třeba i regionální literaturu,“ popisuje vedoucí oddělení kultury kravařského městského úřadu Silvie Hříbková.

Vánoční stromy z Moravskoslezského kraje, prosinec 2021.
Je tady POSLEDNÍ ŠANCE hlasovat pro nejkrásnější vánoční strom v kraji

Vánoční atmosféru jak dále dodala dotvořili andělé, kteří přítomným rozdávali jmelí pro štěstí. A kdo měl chuť na něco dobrého, mohl navštívit zámeckou kavárnu, kde bylo připraveno předvánoční občerstvení

Tento malý vánoční program čeká na návštěvníky kravařského zámku rovněž o zlaté neděli adventní, tedy 19. prosince, a to od 13 do 16 hodin.

Vánoční výzdoba v Hlučíně:

Vánoční výzdoba na hlučínském Mírovém náměstí. Prosinec 2021, Hlučín.Vánoční Hlučín.Zdroj: Deník/Veronika Bernardová

Vánoční výzdoba ve Vítkově:

Vánoční výzdoba ve Vítkově. Prosinec 2021, Vítkov.Vánoční Vítkov.Zdroj: Deník/Veronika Bernardová

Jak již bylo zmíněno, tak se prozářila i další místa v okrese. Na hlučínském Mírovém náměstí nechybí tradiční obří adventní věnec, výzdobou se může pochlubit také Vítkov a tamní náměstí Jana Zajíce.