Uplynulá sobota 7. října Dolnímu Benešovu příliš nepřála. Nejdříve se v místním kulturním domě nedohrálo představení Richarda Krajča a Davida Stehlíka s názvem Deštivé dny. Po třiceti minutách skončilo údajně kvůli neukázněnosti publika.

Nedlouho poté atmosféra začala houstnout i na okraji města, kde se nachází Klub Kravín. Ten totiž slavil v pořadí už své osmnácté narozeniny a uvnitř se pořádala velká party. Zájem lidí byl ovšem obrovský.

Před klubem se vytvořily dlouhé fronty a vzhledem k tomu, že průchod vstupem neprobíhal rychle, dav začal být nervózní. Někteří se snažili dovnitř dostat jinými cestami. Přelézaly se ploty a někteří lezli dokonce i po střeše. Spousta lidí se do útrob Kravína vůbec nepodívala a po mnohdy i několikahodinovém čekání odjeli znechucení jinam. 

Klub celou situaci okomentoval na svém facebookovém profilu oficiálním vyjádřením. „Omlouváme se za vstup. Toto nebylo doděláno a upřímně, nestihlo se to. Na tuto akci bylo potřeba připravit mnohem více. Pokud jste si všimli, hrálo se na dvě stage a techniky zde nebylo málo, dekorace a podobně… Toto nám zabralo dost času a nestihlo se vše. Ano, za toto se omlouváme,“ píše se mimo jiné v prohlášení.

Následná pasáž se však dotkla i neukázněných návštěvníků: „Na druhou stranu, a teď ať si sáhnou do svědomí hlavně ti, co se nedostali dovnitř. Chápeme, že jste naštvaní, že se nedostanete do klubu, ale můžete si za to sami! Byli jasně dané instrukce, co udělat pro to, aby se všichni dostali a jak budeme návštěvníky odbavovat u vstupu.

Ten, kdo nedovede pochopit, ať si nachystá hotovost, občanský průkaz a bundu do ruky, ten zdržuje, ne jen sebe, ale i ty čekající venku. Dále a opět k těm, co se nevešli. Divíte se, že jsme klub zavřeli, když se dělo to, co se dělo? Není přeci normální rozbít výlohu, lézt do klubu přes střechu, plot a ničit majetek klubu. Takto se chovají zvířata a ne lidi.“ 

Na sociální síti se začaly množit komentáře nespokojených návštěvníků. „Byla to katastrofa. Vevnitř atmosféra byla fajn, ale když si vzpomenu na to, co se dělo venku, to jsem ještě nezažila. Měla jsem sto chutí sebrat se a jít jinam, bohužel se nešlo ani nadechnout, jak se tam lidi tlačili,“ psalo se v jednom z nich.

Další lidé si stěžovali na drsné praktiky ochranky. Klub se ale hájil tím, že za dané situace musela proti neukázněným hostům zasáhnout. Ve vyjádření se zároveň odkazovalo na to, že celý areál je pod kamerovým dohledem, takže pokud se někdo cítil být neprávem napaden, má zkontaktovat klub, jenž to hodlá dále řešit. 

Naše redakce hovořila s člověkem, který Kravín navštěvuje a tvrdí, že se jedná o dlouhodobý problém. Na to mimochodem poukazovala i řada dalších komentářů na Facebooku. „Uvnitř jsou dva vyhazovači, kteří dávají pásky, dva lidi, kteří berou bundy a jeden člověk, který kontroluje občanku a zároveň bere peníze. Největším kamenem úrazu je pomalé odbavování,“ uvedl zdroj, jenž si přál zůstat v anonymitě.

Vzápětí ještě dodal: „Kravín je soukromý pozemek, parkoviště slouží jako jedna velká plocha pro skupiny nezletilých, kteří po cestě do Kravína skočí třikrát pod auto v tmavém neosvětleném oblečení, do toho ještě bez světla a v protisměru. Ten večer jsem jel s rodiči a jeden klučina nám skočil do cesty. Běžně jsou rozbité ploty, značky a na cestách se válejí střepy rozbitých flašek. Je to dlouhodobý problém.“ 

Ví o něm také město, které se ho v minulosti pokusilo řešit. Bezvýsledně. „Potíže se vyskytují spíše nárazově. Není to tak, že by po každé diskotéce byl vždy problém. Ke Kravínu se pěšky nejde jinak dostat než po frekventované hlavní silnici.

Do budoucna jsme to chtěli vyřešit cyklostezkou na Kozmice. Lidé by mohli chodit tudy,“ komentoval dolnobenešovský místostarosta Jiří Krömer a následně ještě doplnil: „Značka označující vjezd do města se nachází až za Kravínem. Chtěli jsme ji přesunout před tento klub, aby auta zatáčkou, v níž se klub nachází, projížděla pomaleji. Tento požadavek nám byl ale zamítnut. Hledají se proto jiná řešení.“

Celé nezměněné vyjádření Klubu Kravín k sobotním událostem! Vyjádření k situaci a shrnutí včerejšího večera !

Vedení klubu Kravín děkuje Všem zúčastněným, nebereme teď ty, kteří se nevešli, k tomu později… Díky patří všem pařmenům a pařmenkám, kteří vydrželi až do 5 hodiny ranní a oslava 18. tých narozenin byla upravdu vydařená.

Nyní k situaci, která nastala včera…

Omlouváme se za jednu věc a to je vstup samotný…toto nebylo doděláno a upřímně, nestihlo se to. Samozřejmě víme o plotech, dokonce je máme a na větší akce se staví… Na tuto akci ale bylo potřeba připravit mnohem více. Pokud jste si všimli, hrálo se na 2 stage a techniky zde nebylo málo, dekorace a podobně…toto nám zabralo dost času a nestihlo se vše a ano, za toto se omlouváme příště začneme tedy od vstupu a další věci doladíme.

NA DRUHOU STRANU, a teď ať si šáhnou na své svědomí hlavně ti co se nedostali dovnitř… chápeme že jste naštvaní, že se nedostanete do klubu, ale můžete si za to sami !! Byli jasně dané instrukce, co udělat proto aby se všichni dostali a jak budeme odbavovat u vstupu návštěvníky… Ten kdo nedovede pochopit, ať si nachystá hotovost, OP a bundu do ruky, ten zdržuje, ne jen sebe, ale i ty venku čekající.

Dále…a opět k těm co se nevešli… Divíte se že jsme klub zavřeli, když se dělo to co se dělo? Není přeci normální rozbít výlohu, lést do klubu přes střechu, plot a ničit majetek klubu… takto se chovají zvířata a ne lidi… a Zde bychom rádi nakonec dali prostor k tématu "ochranka"…Opět, těm venku. Klub Kravín je soukromý pozemek (je sice veřejně přístupný, ale za určitých podmínek a klub rozhodne kdo do něj vstoupí)

Pokud jste lezli po střechám a pod, buďte rádi za ochranku, že se zachovala jak se zachovala. Udrželi nervy na uzdě a pouze Vás vyvedli. Jedná se o trestný čin a mohla být klidně volána policie ČR..jen tak pro info. K tomu, že jsou hoši drsní? ano jsou..proto je to ochranka, pokud vznikne problém, řeší jej… podívejte se do jiných klub, těm rejpalům co jsou zcestovalí, tak za hranice…tam se ochranka chová mnohem drsnějši.

To, že někoho napadli a podobně…celý areál je pod kamerami, pokud máte informaci, napište soukromě na Kravín do Zpráv kdo koho napadl a na kamerách si to potvrdíme, pokud se to potvrdí, bude řešeno. Ale pište opravdu fakta, nikoliv fikce.

SHRNUTÍ: Vstup jde za námi, ok, toto se ještě jednou omlouváme… ! Ale za zbytek si můžete víceméně sami. Pokud byste se chovali normálně, vše by proběhlo v pořádku, v klidu, Je jasné, že musíme zamknout, protože lidi na střeše jsme opravdu neměli a již se řeší opatření, aby se tak nestalo.

Pokud by se lidé venku netaličili a byli v pohodě, dostali by se všichni… Kapacita byla dostačující i na více lidí…jen venek pojme více než polovinu kapacity klubu, takže o kapacitě to nebylo… bylo to o chování některých lidí a také našem vstupu.

Nakonec se akce povedla. Díky Všem návštěvníkům, DJ' s, personálu klubu a těm co se nedostali, nezahořkněte…nebyl to poslední Kravín a ani poslední narozeniny:)