„Zakoupením Křišťálu pro Světlušku uděláte radost sobě a také jeho nevidomým tvůrcům. Výtěžek poputuje do sbírky Světluška, aby mohla podporovat lidi s těžkým zrakovým handicapem na cestě k samostatnému a pestrému životu," uvedl Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Vánoční křišťálové ozdoby stojí 80 korun, ale všichni kupující ještě dostanou navíc zdarma další, kterou zavěšují na konstrukci vánočního stromu. Cílem organizátorů tedy bylo udělat radost nejen kupujícím, ale také kolemjdoucím.

V Opavě mohou lidé potkat dobrovolníky prodávající tyto charitativní ozdoby v Obchodním centru Silesia po oba víkendové dny od 10 do 20 hodin. Ozdoby pro Světlušku vyrábí klienti Pobytového rehabilitačního a rekvalifikačního střediska pro nevidomé Dědina v Praze.

„V každém křišťálu pro Světlušku je ukryt kus životního příběhu jeho autora. Zakoupením ozdoby dáváte nevidomým, kteří ji vyrobili, nejen pracovní příležitost, ale i pocit, že jsou užiteční," řekla ředitelka střediska pro nevidomé Naděžda Modráčková.

Petr Večeřa