Když se před deseti lety zákaz odbočení zrušil, bylo to především kvůli vystavění parkovacího domu. „Zákaz byl zrušen především z toho důvodu, aby byl přístupnější parkovací dům, ale jak se zdá, tak vlastně žádný významný efekt to nemělo," uvedl náměstek primátora Josef Stiborský (KDU ČSL).

Opětovné zavedení zákazu na ulici Pekařská ve směru od Kateřinek do centra by se mělo uskutečnit k prvnímu březnovému dni. „Důvodem této změny je nedostatečná šířka vozovky na ulici Pekařské.

Jediné auto, které zde odbočuje vlevo na ulici Nákladní, je schopno naprosto zablokovat ostatní vozidla jedoucí za ním, a proto se zde vytvářejí kolony aut," dodal Josef Stiborský, který apeloval především na plynulost dopravy.

Dle jeho úsudku současná dopravní situace na tomto úseku nezdržuje pouze osobní dopravu, ale i městskou hromadnou, kdy často dochází ke zpoždění spojů.

Podle Stiborského se navíc nabízí další alternativa, jak se v tomto směru dopravit bez problémů. „Řidiči mohou odbočit na ulici Obloukovou, když jedou z Kateřinek, a potom se pohodlně vrátit na Nákladní. Tam je samostatný odbočovací pruh, takže je podstatně jednodušší, komfortnější a samozřejmě i bezpečnější."