Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vyroste nový „kruháč" už letos?

Opava - Málokterá dopravní stavba vyvolává u Opavanů takové očekávání jako nový kruhový objezd na problematické křižovatce ulic Vančurovy a Krnovské. Kdy se jí řidiči dočkají?

28.4.2014
SDÍLEJ:

Křižovatka ulic Krnovská a Vančurova. Ilustrační foto.Foto: DENÍK

Když se před časem objevila zpráva, že se po dlouhých letech planých řečí řidiči konečně dočkají zmíněného objezdu, vzbudilo to u většiny obyvatel slezské metropole nadšení. Měsíce však plynou a žádné konkrétní náznaky začátku stavebních prací nejsou vidět.

Splní se tedy optimistický výhled a začne se budovat už v červnu, nebo se vše pozdrží?

„V současné době se vypracovává dokumentace pro stavební povolení současně s dokumentací pro výběr zhotovitele, kterou zabezpečuje po dohodě Benzina, a. s. Dle mých informací byly na příslušných orgánech podány žádosti o stavební povolení.

Z toho vyplývá, že termín letošní realizace je zatím reálný, ale již nemáme žádnou rezervu. Dojde-li k problémům během stavebního řízení, tak termín letos nestihneme," říká náměstek opavského primátora Daniel Žídek.

V zákulisí celého projektu se skutečně celou dobu horečnatě pracovalo na přípravách. Jsou už i podepsány a schváleny všechny nutné smlouvy mezi městem, správcem komunikace v podobě Ředitelství silnic a dálnic a také společností Benzina, která se u objezdu chystá vybudovat čerpací stanici.

Celý projekt zůstává v nezměněné podobě a v rámci stavebních prací se má vybudovat vše najednou. Tedy až na výjimku. Tou je plánované vytvoření odbočky a silnice, která povede od křižovatky rovnou k víceúčelové hale. Daný úsek totiž je a bude pouze záležitostí města Opavy.

„Výstavba silnice je v plánu až posléze, a to zhruba do dvou až tří let, dle finančních možností města," konstatuje Daniel Žídek.

Z městské pokladny se bude nový kruhový objezd spolufinancovat z dvaceti procent. Záleží na výši nákladů, která bude určena až po vysoutěžení zhotovitele stavby. V reálu by ale nemělo jít o více než tři miliony korun. Zbytek nákladů si mezi sebe rozdělí ŘSD, které pokryje 64 procent, a Benzina, jež přispěje 16 procenty.

Až se přikročí k samotné realizaci stavby, přijdou i menší dopravní komplikace. Kruhový objezd se bude dělat po polovinách s tím, že vždy druhá půlka silnice zůstane průjezdná a provoz se zde bude nejspíše řídit semafory. Jak už ale bylo zmíněno, zatím nelze s jistotou říci, kdy k tomu dojde a kdy si řidiči nový objezd poprvé vyzkouší.

„Osobně bych byl rád, aby to bylo letos, dělám pro to maximum, ale lhůty a činnost projektanta, kterého platí jiný subjekt, neurychlím. Další komplikace mohou vzniknout během výběrového řízení. Mohu ovšem říci, že bude-li vše špatně, nejdéle v září 2015 by to mohlo být," uzavírá Daniel Žídek.

Autor: Tomáš Pustka

28.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Midi lidi

Další ročník festivalu FreiPlatz je tu

Opavský vinný trh loni v OC Breda praskal ve švech.

Čtvrtý ročník Opavského vinného trhu klepe na dveře

Sobota bude ve znamení dýní

/POZVÁNKA/ Těžko by se našla typičtější podzimní zelenina, než je dýně. A právě dýně budou v hlavní roli v sobotu 21. října v Kobeřicích.

V Dobroslavicích vysadí novou alej

Alej k lipám. Tak zní název projektu, který má nastartovat kultivaci krajiny v Dobroslavicích. Jeho součástí je výsadba nových stromů, která se uskuteční v neděli 22. října od 14 hodin.

Kam o víkendu za fotbalem?

Přinášíme vám přehled sportovních utkání o víkendu 21. a 22. října.

Rozloučili jsme se - 42. týden

Vážení čtenáři, na stránkách Opavského a Hlučínského Deníku vám pravidelně přinášíme seznam zesnulých v našem regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení