Už čtvrtým rokem si mohou letos zájemci zpestřit svůj volnočasový program v Opavě návštěvou kukuřičného bludiště. Vůbec poprvé zde vyrostlo už v roce 2017, a to mezi Psychiatrickou nemocnicí a kaplí na svaté Anně. Uplynulé dva roky pak stál labyrint mezi Slavkovem a Opavou.

A nyní se opět vrací na pole nedaleko svaté Anny. Avšak na opačnou stranu. Dostanete se k němu když půjdete z Opavy-Jaktaře po ulicích Přemyslovců a Pískové až směrem k Lukášovu mlýnu.

„Plán bludiště je vždy zcela jedinečný. Ať už se jedná o jednotlivá města nebo roky, a to proto, aby si návštěvníci mohli užít více labyrintů po celé České republice. A také aby si na své přišli ti, kteří na daném místě bloudili třeba v minulých letech. Bludiště v Opavě má jeden hektar, pro porovnání například fotbalové hřiště má velikost dvě třetiny hektaru,“ přibližuje koordinátorka kukuřičných bludišť Dominika Jablonská.

| Video: Youtube

Jak již bylo řečeno, opavské bludiště je letos jediné v Moravskoslezském kraji. „V minulých letech se návštěvnost v Opavě pohybovala v rozmezí od šesti do osmi a půl tisíce návštěvníků. Loni to bylo naše druhé nejvyhledávanější bludiště na celé Moravě,“ upřesňuje Dominika Jablonská.

Opavský labyrint ještě není v provozu, očekává se, že by mohl otevřít v polovině června. Kukuřice zatím nenabízí ani případný adrenalin v podobě hledání cesty ven, protože je dosud asi pouze patnáct centimetrů vysoká.

Také letos čeká na potulující se dobrodruhy zajímavá hra. „Pro děti spočívá v nalezení dvaceti kukuřičáků s cedulí písmen, pomocí kterých skládají čtyři slova. Ta spojuje nějaké společné téma, za jehož správné vyřešení čeká děti odměna. Pro dospělé ukrývá bludiště osm písmen, ze kterých skládají šest různě dlouhých slov podle počtu polí na herních kartičkách. Připravena je i hra na čas,“ dodává.

Více informací lze najít na www.kukuricaci.cz a na Facebooku Kukuřičáci.