Vedení divadla se přesto snažilo, aby diváci pocítili změny co nejméně. Připravili jim lákavý repretoár, složený ze čtyř činoherních titulů, tří operních a jednoho operetního.

Posledním titulem, na kterém bude operní soubor spolupracovat s činoherním, je Brdečkův proslulý Limonádový Joe. Děti se v divadle potkají s roztomilými Karafiátovými Broučky. Obávat se nemusejí milovníci tradičních nedělních Matiné, která zůstanou zachována. Komorní scéna Divadlo za oponou v nové sezoně premiéru nechystá.

Činohra nabídne komedie, napětí i českou klasiku

V nové sezoně osloví činohra své příznivce v září komedií v české premiéře Všechno nejlepší, které dal autor Robin Hawton do vínku zápletkový děj.

V lednu bude premiéra Gogolovy Ženitby. Tato ruská groteskní klasika baví diváky už celá léta. Březen přivede na opavské jeviště Vinterbergův skandinávský thriller Rodinná slavnost, nabízející hercům zajímavé příležitosti a divákům překvapivý závěr.

V květnu přijde na řadu česká klasika Gabriely Preissové s názvem Gazdina roba, odehrávající se ve vesnickém prostředí. S Broučky od Jana Karafiáta se děti setkají v září.

Opera bude pro své příznivce srdeční záležitostí

Také opera nabízí prověřené tituly, které diváci milují. V říjnu znovu pozdraví Opavany Pucciniho Tosca a jako stálice světových operních scén bude rozhodně diváckým bonbónkem pro diváky. Listopadová premiéra bude pro oba soubory společná. Její název je Limonádový Joe. Tento titul není třeba dál přibližovat.

V únoru se opavští diváci sejdou s temperamentní Carmen a bude to oboustranně šťastné setkání. Duben přivede na opavskou scénu dva tituly naráz. První část zajistí vášnivé operní drama z doby Velikonoc, které Mascagni zkomponoval pod názvem Sedlák kavalír, a druhou bude Faurého baletní fantazie Requiem.

Sezonu v červnu uzavře Kálmánova klasická opereta Hraběnka Marica.