Anežka Sněhotová, provozovatelka květinářství v Bolaticích, má pro své zákazníky připraveno hned několik možností. „Nabízíme gerbery, karafiáty, růže, míchané kytky například ze tří druhů květin, podle toho, co zákazník chce,“ vyjmenovává Anežka Sněhotová a dodává, že v květinářství mají samozřejmě na MDŽ větší zásoby květin. „Myslíme na muže a máme otevřeno i v neděli. Květiny připravujeme už od pátku, muži přijdou pro kytky pro manželky v sobotu a hlavně v neděli,“ řekla.

Na své zákazníky se připravují také v květinářství v Dolním Benešově-Zábřehu. Jak zmínila jeho provozovatelka Petra Michalíková, od pátku zaznamenali zvýšený zájem a největší nával pak předpovídají v sobotu. A jaké květiny se podle ní budou nejvíce kupovat? „Loni se nejvíce prodávaly jarní květiny. Primulky, karafiáty, gerbery, dále pak orchideje na ampulkách. Zkrátka jarní styl a jarní barvy,“ upřesnila Michalíková.

V květinářství Olgy Waligórové z Hlučína-Bobrovníků se zaměřují především na starší generaci. „Lidé, co slavili MDŽ kdysi, se nyní vrací zpátky, jsou zaměřeni spíše na levnější kytky. Kupují hlavně karafiáty, gerbery a hrnkové květiny, dále pak cibuloviny, jako jsou tulipány, irisky a hyacinty,“ uvedla Waligórová s tím, že růže se naopak moc neprodávají.

Na MDŽ popřeji své přítelkyni i mámě, říká Opavan

Slaví ženy v Opavě svátek Mezinárodního dne žen? Kupují muži dárky pro své ženy či maminky? Zeptali jsme se Opavanů, jestli jim tento svátek něco říká.

Například třiadvacetiletá Adéla S. z Opavy MDŽ neslaví. „Pokud ale dostanu nějakou kytičku či drobnost, samozřejmě mě to potěší,“ řekla žena.

MDŽ neslaví ani čtyřicetiletá Kamila Chytrá z Opavy. „Mezinárodní den žen neslavím, ale dárek vždycky dostanu. Většinou je to květina, bonboniéra nebo láhev vína,“ uvedla.

Pětatřicetiletý Tomáš z Opavy své blízké na MDŽ obdarovává. „Určitě své přítelkyni a mámě popřeji. Ještě zatím ale nevím čím. I když, jak se znám, určitě koupím gerbery. Valentýna neuznávám, a tak jsem věrný MDŽ a Dni matek,“ dodal Tomáš.

Lucie Orbanová