Přes vážnost situace mezi obyvateli i petičním výborem vládla pozitivní nálada. To, že se něco dělá pro změnu, udělalo Kylešovanům radost.

„Lidé byli strašně příjemní, zvali nás často i domů, což jsem vůbec nečekala. Na sepsání petice jsme měli veskrze pozitivní ohlasy," řekla za petiční výbor Sabina Benková Bednaříková s tím, že petici podepsali až na jednoho člověka všichni, kdo byli doma, což činí sto deset podpisů.

„Nejednalo se pouze o obyvatele Kylešovic, ale také o jejich sobotní návštěvy," dodala.

Tím, že za zdejšími rodinami pravidelně dojíždí, je taky osud těchto cest nenechává chladnými. Přestože lidé byli za sepisování petice vděční, všemi domácnostmi zároveň vládla skepse. Nikdo nevěří, že činnost petičního výboru skutečně na magistrátu prolomí ledy.

V nejbližších dnech má Sabina Benková Bednaříková v plánu obejít ty obyvatele, kteří v sobotu nebyli doma. S Arnoštem Štalmachem, který je v petičním výboru s ní, chtějí dát možnost vyjádřit se všem, kterých se tato situace týká. Až budou všechny adresy na petičním archu odškrtnuté, její organizátoři ji osobně doručí na vedení města.

O tom, jak se bude situace vyvíjet dál, vás budeme informovat.