Nová hřiště, chodníky a osvětlení. Je jen část úprav, kterých by se mělo dočkat sídliště v Kylešovicích. Po úpravách provedených v Kateřinkách v rámci projektu Přitažlivé město se dočká i toto druhé nejvější opavské sídliště.

„V rámci projektu regenerace sídliště proběhlo vybudování dětských hřišť a workoutové hřiště, u kterého bylo také vybudováno nové veřejné osvětlení,“ uvedl hlavní opavský architekt Petr Stanjura.

Další hřiště má podle něj pak vzniknout na Liptovské ulici a na ulici 17. listopadu. Projekt regenerace sídliště v Kylešovicích je rozložen celkem do čtyř etap a na čtyři roky.

Dalším palčivým problémem jsou podle Petra Stanjury komunikace pro pěší. „Ty stávající jsou ve velmi neutěšeném stavu. Úpravy se budou týkat také parkování. Proběhlo již zjednosměrnění ulice 17. listopadu, čímž byla zlegalizována parkovací místa podél jedné strany této ulice a další dvě parkovací lokality jsou již vytipovány, konkrétně v části sídliště 17. listopadu,“ uvedl architekt Petr Stanjura.

Změnou podle jeho slov projde také veřejné prostranství, které se nachází před obchodním centrem Žabka.

Budovat by se mělo začít v příštím roce. „V první etapě vzniknou dvě nová multifunkční hřiště na ulici 17. listopadu. Jedno z nich bude házenkářské a basketbalové, druhé bude volejbalové a nohejbalové. Máme už hotovou projektovou dokumentaci a projekt by měl být realizován v příštím roce,“ doplnila Tereza Staňková z odboru rozvoje města a strategického plánování opavského magistrátu.

V dalším roce pak bude následovat vybudování hřiště na Liptovské ulici.