Obyvatelé čtyř kylešovických ulic se konečně dočkají rekonstrukce. Na ulicích Staňkova, Holečkova, Mařákova a Rybníky se postupně začnou opravovat vozovky, odvodnění a veřejné osvětlení. V pondělí bylo podle mluvčí města Lady Dobrovolné předáno staveniště zhotovitelské firmě.

„Ta se zavázala dílo řádně dokončit a předat do 168 kalendářních dní od dohodnutého dne zahájení prací.

NA ULICÍCH SE BUDE PRACOVAT ŠEST MĚSÍCŮ

„Práce na daných ulicích začnou být realizovány od prvního dubna. Oproti původním propočtům se nám podařilo vysoutěžit výrazně nižší cenu na celou revitalizaci, a to o celých 6 milionů korun," sdělil k plánovaným rekonstrukcím náměstek opavského primátora Martin Víteček (STAN). Vše by tedy mělo být hotovo nejpozději k poslednímu září," doplnila k tématu Dobrovolná.

Rekonstrukce ulic v Kylešovicích v pondělí začala. Potrvá do září.Zdroj: DENÍK / Veronika Bernardová

Jak to vypadalo v úterý na místě, Deníku přiblížil jeden z obyvatel ulice Mařákova Jan Spívala. „Dostali jsme upozornění, že máme přeparkovat auta, protože se v úterý měla začít frézovat vozovka. Zatím vyměnili dva sloupy veřejného osvětlení a dostali jsme také upozornění na dvě chystané odstávky vody," uvedl Jan Spívala.

REKONSTRUKCE MĚSTO VYJDE NA 11 MILIONŮ

Akce, která bude finančně kryta ze závěrečného účtu roku 2015, vyjde město na 11 milionů korun včetně DPH bez přeložek inženýrských sítí. Po rekonstrukci zmíněných ulic volali místní obyvatelé již několik desetiletí. Podle starousedlíka Arnošta Štalmacha se o nápravu místní snažili minimálně šedesát let.

Jedním z těch, kteří na špatný stav těchto ulic upozorňovali, byl i jeho otec. „Bohužel se toho nedožil. Usilovali jsme o to řadu let. Už si ani nevzpomínám, s kolika opavskými primátory se tato záležitost probírala. Iniciovali jsme i petici," vysvětlil před časem Deníku Arnošt Štalmach s tím, že po letech marného vyjednávání konečně přišel zlom.

Rekonstrukce ulic v Kylešovicích v pondělí začala. Potrvá do září.Zdroj: DENÍK / Veronika Bernardová