Regenerace sídliště zahrnuje rekonstrukci dětského i multifunkčního hřiště, opravu chodníků, cest, veřejného osvětlení a v neposlední řadě i zvýšení počtu parkovacích míst.

„Bydlím v Liptovské ulici, znám ale i sídliště 17. listopadu. Chodníky jsou na některých místech v katastrofálním stavu. Když zaprší, musí se člověk chtě nechtě brodit blátem na trávě, protože chodník je jedna obrovská kaluž. Co se parkování v Liptovské týká, to je také hrozné, často musím nechat auto i několik stovek metrů od domu, protože tady prostě není místo, občas něco najdu u kostela. Regeneraci sídliště tedy určitě přivítám, už včera bylo pozdě,“ popisovala obyvatelka Kylešovic Jana Herudková.

Ilustrační foto
Muž v Opavě skočil z mostu přímo pod vlak

Práce začaly už v roce 2016, kdy byla vysazena zeleň.

Loni byla za účelem navýšení počtu parkovacích míst zjednosměrněná ulice 17. listopadu, tamtéž vyrostla dvě dětská a jedno workoutové hřiště a bylo opraveno veřejné osvětlení. Letos měly v téže lokalitě vzniknout další dvě hřiště, nakonec se ale vybuduje jen jedno.

„Došlo k tomu, že Ministerstvo pro místní rozvoj ČR nevypsalo na začátku roku avizovanou dotaci. Má se tak stát až ve druhé polovině tohoto roku. Takže jsme upravili plán, letos na vlastní náklady zrealizujeme jedno multifunkční hřiště, harmonogram dokončení se posouvá na rok 2022,“ uvedl náměstek primátora Dalibor Halátek (Změna pro Opavu).

Na zvelebení sídliště má město možnost každoročního získání dotací 6 milionů korun, zbytek uhradí ze svého rozpočtu. Každá fáze by měla stát kolem 10 milionů.

Dny prevence na opavském Horním náměstí zorganizovala Fakulta veřejných politik Slezské univerzity v Opavě ve spolupráci s městem Opava.
OBRAZEM: Opava zažila Dny prevence