VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jsou Kylešovice bezpečné?

Opava - Souhrn kriminálních událostí, které poskytuje médiím policie, se v Opavě téměř žádný týden neobejde bez popisu trestných činů, k nimž mělo dojít v Kylešovicích. Podle některých místních obyvatel zde už kriminalita překračuje všechny meze, a naděje na zlepšení nepřichází.

9.4.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Divíšek

„V Kylešovicích je to případ za případem a pomalu je to už na vydání románu," říká jedna místních obyvatelek, Nikola Věntusová. Následně pro ilustraci popisuje několik případů, ke kterým zde mělo dojít jen během posledního měsíce.

„K nám přes plot se snažili přelézt Romové. Naštěstí na ně upozornil pes a můj muž na ně vyběhl. Snažili se to ukecat, že chtěli jen nějaký starý šrot, ale jakmile se prokázal jako policista a chtěl legitimaci, tak se dali na útěk. Naproti sousedovi pak v noci vybili okno. O kus dál souseda přepadli během odpoledne. Zeptali se, jestli neví, kolik je hodin, a on z dobré vůle šel dovnitř do garáže se podívat. Bohužel když k nim byl zády, tak k němu přiskočili a něčím ho praštili do hlavy. Našla ho až manželka, která zavolala sanitku."

Do výčtu lze poté přičíst vybitá okna zdejší mateřské školky, na které se zaměřil neznámý vandal v minulých dnech. Uplynulé úterý tady měli navíc dva mladiství krást v prodejně potravin na rohu ulic Ruské a Hlavní. Vždy si údajně zašli koupit dovnitř nějakou maličkost a při tom si pod rukou přibrali i nějaké to zboží ‚za pět prstů'. Než na ně přivolaly prodavačky policii, stihli prý pronést snad až osm balení značkové kávy.

„Nedávno jedna maminka u školky říkala, že byla přepadena nějaká paní Na Hrázi. Vždyť je to tu o strach. Snad se konečně někdy dočkáme posílení hlídek policie i na našem konci Kylešovic. (ulice Na Hrázi, Malá, Joži Davida atd. pozn. redakce)," neztrácí naději Nikola Věntusová.

Policie však vidí věc jinak. Ústy svého tiskového mluvčího Reného Černohorského zdůrazňuje, že policisté situaci v Kylešovicích nepodceňují a neponechali nic náhodě ani při dřívějších zprávách o vzrůstajících problémech s místní početnou romskou komunitou a dalších podnětech. Za celou tu dobu zde ovšem údajně nezaznamenali větší problémy a už vůbec ne nárůst kriminality oproti minulým letům.

„Kylešovice nejsou žádnou vyloučenou lokalitou. Pokud bych měl říct, kde je podle statistik kriminalita v Opavě největší, pak bych pravděpodobně volil centrum města a Kateřinky. Zvýšená kriminalita je hlavně na různých sídlištích, parkovištích, v barech a podobně. Co se Kylešovic týká, jedná se o jedno z nejklidnějších míst v Opavě," tvrdí René Černohorský.

Mnoho kylešovských obyvatel nad tím však nevěřícně kroutí hlavami a doufá, že i přes toto mínění policie se dočkají zvýšení bezpečnostních opatření a častějších policejních hlídek.

OTÁZKA PRO… Tiskového mluvčího opavské policie René Černohorského

Jak je to s kriminalitou v Kylešovicích? Skutečně je to problém?

„Ze statistik i ověřením na obvodním oddělení v Opavě, u dopravních policistů, ale i u strážníků Městské policie Opava vyplývá, že v Kylešovicích v žádném případě není v této chvíli nijak zvýšený počet ohlášených či zjištěných trestných činů nebo přestupkového jednání a chování. Tato skutečnost však nebyla ani v předchozích létech.

Daleko vyšší kriminalita je ve městě, například sídlištích v Kateřinkách, nebo ulicích Olomoucká a Krnovská, kde je síť nákupních center a parkovacích ploch. Posilovat v Kylešovicích hlídky tak není rozhodně nutné, přesto policisté PČR i strážníci MP zde v průběhu služby neustále hlídkují. Navíc u většiny zaevidovaných případů, ke kterým zde došlo v průběhu letošního roku, policisté již zjistili pachatele (5 případů trestné činnosti objasněno, 3 případy majetkové trestné činnosti jsou doposud v šetření).

Pokud ale dochází k činům, které nikdo neohlásí, nemůže na ně Policie ČR z pochopitelného důvodu reagovat. Je proto nutné, aby nás kdokoli, kdo se bude cítit čímkoli poškozený, kontaktoval a případ nahlásil. Policisté učiní maximum pro zjištění pachatele."

Autor: Tomáš Pustka

9.4.2013
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič autobusu 18 000 Kč

Řidiči autobusů, trolejbusů a tramvají ŘIDIČ -KA MHD. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KO: Očadlíková Jarmila, tel.: 553 759 066, e-mail: jocadlikova@mdpo.cz., ZŠ/SOU, ŘP sk.D + osvědčení o profesní způsobilosti řidiče, potrvzení o zdravotní způsobilosti vydané poskytovatelem pracovně lékařských služeb., Nepravidelně rozvržená pracovní doba včetně sobot, nedělí a svátků, noční provoz. Týdenní pracovní doba je 38,75 hod., pracoviště Opava.. Pracoviště: Městský dopravní podnik opava, a.s., Bílovecká, č.p. 1127, 747 06 Opava 6. Informace: Jarmila Očadlíková, +420 553 759 066.

Výroba - Výroba Technici elektronici přístrojů, strojů a 20 000 Kč

Technici technologové, normovači v ostatních průmyslových oborech TECHNOLOG, TECHNOLOŽKA LISOVÁNÍ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KO: Hanšutová Eva Bc., tel.: 553 607 352. Životopis zašlete na e-mail: hansutova@komas.cz., vzdělání SŠ/VŠ technického směru, znalost technologie zpracování plechu a lisování, praxe v oblasti tváření kovů výhodou, dobré komunikační schopnosti (nutnost denní spolupráce s výrobou, konstruktéry), samostatnost, zodpovědnost., Pracoviště Opava, nástup ihned., Náplň práce:, - tvorba technologických postupů v rámci nových projektů, - analýza a optimalizace technologie u stávajících projektů, - spolupráce při zavádění nástrojů štíhlé výroby (eliminace ztrátových časů, organizace pracoviště, ergonomie, …), - spolupráce s oddělením vývoje a výzkumu v rámci zavádění nových výrobků, - aktivní vyhledávání progresivních technologií , - účast na interních auditech, - úzká spolupráce s oddělením konstrukce a nástrojárny, - denní komunikace s obchodním úsekem v rámci nabídkového řízení, - spolupodílí se na cenotvorbě, - práce s vnitropodnikovým IS. Pracoviště: Komas, spol. s r.o., Ostravská, č.p. 291, 747 70 Opava 9. Informace: Eva Hanšutová, +420 732 890 141,553 607 352.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Obsluha zemních a příbuzných 180 Kč

Obsluha zemních a příbuzných strojů STROJNÍK KOLOVÉHO A PÁSOVÉHO RÝPADLA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 180 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vzdělání nerozhoduje. Požadujeme platný strojní průkaz na kolové a pásové rýpadlo. Praxe strojníka výhodou. Vhodné i pro absolventy. Nástup možný ihned, KO: K. Mokrý tel.: 777 306 738. Pracoviště: Kamil mokrý, Horní konec, č.p. 18, 747 11 Kozmice u Hlučína. Informace: Kamil Mokrý, +420 777 306 738.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Finanční poradce 25 000 Kč

Finanční poradci specialisté FINANČNÍ MANAŽER -KA PROJEKTŮ. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KO: p. Zuzana Moravcová, Na Rybníčku 626/1, 746 01 Opava, e-mail: zuzana.moravcova@slu.cz, Požadované materiály zašlete písemně nebo emailem nejpozději do 3. 4. 2018 na adresu:, Slezská univerzita v Opavě, sekretariát kvestora, p. Zuzana Moravcová, Na Rybníčku 626/1,, 746 01 Opava., Požadované doklady:, · přihláška k výběrovému řízení (obsahující: označení výběrového řízení, jméno a příjmení,, datum a místo narození, místo trvalého pobytu, kontakty (telefon, mail, korespondenční, adresa), datum, podpis, · profesní životopis, včetně údajů o odborných znalostech a dovednostech, · kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, Odborné požadavky:, · znalost finančního řízení projektů z dotací EU, · dobrá znalost práce na PC (zejména MS Excel, Word), · zkušenosti s IS KP14+ a znalost pravidel pro příjemce projektů ESF/ERDF výhodou, Osobnostní předpoklady:, · pečlivost, samostatnost, přesnost, · schopnost pracovat v týmu, · komunikativnost a organizační schopnosti, · časová flexibilita a ochota vysokého pracovního nasazení, Nástup možný ihned po ukončení výběrového řízení. Pracovní smlouva na dobu určitou do 31. 10. 2019. Místo výkonu práce: Slezská univerzita v Opavě, Na Rybníčku 626/1, 746 01 Opava, , Charakteristika vykonávané práce:, · činnosti související s finančním řízením projektů, · odpovědnost za čerpání finančních prostředků projektů, · koordinace a kontrola plnění finančních plánů a rozpočtů, příprava a administrace změn, rozpočtů, · zpracování finanční části žádostí o platbu a podkladů pro finanční část zpráv o realizaci, projektů, · komunikace s poskytovatelem dotace, · spolupráce při zadávání veřejných zakázek. Pracoviště: Slezská univerzita v opavě, Na Rybníčku, č.p. 626, 746 01 Opava 1. Informace: Zuzana Moravcová, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Finále Derby - Monaco Kravaře
42

Finále AHL ovládlo Monaco Kouty

Videosouhrn 20. března 2018

Smrt posledního nosorožce bílého a hromadné venčení za Marleyho: videa dne

Na Slezské univerzitě v Opavě vznikl originální audiovizuální projekt pro výuku

V podzemí ostravského klubu Les v Ostravě byl pokřtěn nový soubor vzdělávacích audiovizuálních filmů věnovaných výuce české literatury, zejména poezie. Připravili jej studenti a pedagogové oboru Audiovizuální tvorba na Slezské univerzitě v Opavě a nazvali jej Moderní poezie do škol.

Liga v Opavě? Ani v případě postupu být nemusí!

Opava je ve fotbalové euforii. Slezský FC válcuje své soupeře a útočí na postup. Fanoušci netrpělivě vyhlížejí první ligu. Ta ale nemusí být ani v případě, že Slezané druhou nejvyšší soutěž vyhrají. Důvod? Chybí jim vyhřívaný trávník 

Opavské nemocniční oddělení disponuje novým účinným přístrojem

Gynekologicko porodnické oddělení Slezské nemocnice je od včerejška bohatší o nový ultrazvuk za 1 597 200 korun. Včera se uskutečnilo jeho slavnostní předání za přítomnosti primátora Radima Křupaly (ČSSD).

Taťána Makarenko: I krásné ženy mohou být chytré

Také Obchodní centrum Breda & Weinstein se před několika dny stalo dějištěm castingu Miss Czech republic. Dvacítka půvabných slečen z celého Moravskoslezského kraje usilovala o postup do další fáze soutěže.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT