Autobus umělce přivezl sice se zpožděním, ale jedenačtyřicet odsouzených žen si na setkání s nimi rádo počkalo. Tuto možnost dostaly za odměnu hlavně proto, že šijí hračky pro ostravské občanské sdružení Kiwanis, které je předává dětem v nemocnicích. „Z Opavy znám hlavně divadlo, ve kterém jsem často vystupoval s Ypsilonkou. Pobýval jsem též v různých věznicích, ale jen při natáčení filmů, v opavské jsem dnes poprvé. Naše představení má fotbalové téma o střetu se zákonem, takže do těchto prostor vyloženě zapadá. Divačky budou sice ženy, ale osobně znám hodně takových, které fotbalu moc fandí a mezi dnešním ženským publikem pár takových určitě bude,“ řekl Jiří Lábus.

Také Petr Čtvrtníček, který přijel bez čivavy i dalších psích partnerů z reklam, zná opavské divadlo z některých představení Divadla na zábradlí. Věznici navštívil už v květnu, aby si prohlédl prostory, ve kterých budou vystupovat. „Hru Ivánku, kamaráde jsme ještě nikdy nehráli výhradně pro ženy a jsem moc zvědavý, jak budou reagovat. Žádnou však na sedadle držet nechceme a pokud se některým nebudeme líbit, mohou jít domů,“ konstatoval Petr Čtvrtníček se smyslem pro recesi.

Ve věznici byli protagonisté srdečně přivítáni a netajili nadšení z dřevěných figurek vězňů a jejich strážců, které jim jako dárek vyrobili odsouzení muži v oddělení na Krnovské ulici. Vězeňská jídelna se na chvíli změnila v divadelní sálek a odsouzené ženy vystoupení pozorně sledovaly. Salvy smíchu vzbuzovaly hlavně ostřejší výrazy, kterými se dialogy Lábuse a Čtvrtníčka jen hemžily. Pikantní bylo, že je protagonisté získali z odposlechů telefonátů předních fotbalových bafuňářů, i když některé si možná do scénáře sami přidali.

Potleskem ženy oceňovaly i ráznou bachařku Hanušovou a jistě byly rády, že to není jejich skutečná dozorkyně. Opavská věznice byla první zastávkou souboru na šňůře vystoupení po českých věznicích. V neděli jeho členové potěšili odsouzené na Mírově a „kapříci“ zamíří v říjnu ještě do věznic v Ostravě–Heřmanicích, na Borech, v Rýnovicích, Pankráci a ve Stráži pod Ralskem.