Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lavičky jsou tak špinavé, že je lepší sedět na zemi

Opava - V následujícím dotazu se ptá čtenář na špinavé lavičky. „Bydlím v Opavě už třicet let a musím uznat, že je Opava jedno z nejhezčích měst, které jsem viděl. Nicméně mne mrzí, že když jde člověk na procházku, nemá si kam sednout.

11.4.2011 3
SDÍLEJ:

Bára Vrábelová a Daniel Gemsa měli štěstí. Našli si jednu z čistých laviček v parku Joy Adamsonové v Opavě.Foto: DENÍK / Veronika Schindlerová

Lavičky v parcích sice jsou, nicméně většinou tak špinavé, že je lepší si sednout na zem. Kdo za čistotu laviček ve městě zodpovídá? A jak často se lavičky čistí?“ ptá se čtenář.

Na jeho dotaz odpovídá provozně- technický náměstek Technických služeb Opava, s.r.o., Martin Girášek.

„V Opavě jsou přibližně dva tisíce laviček, které mají Technické služby Opava, s.r.o., ve správě. Všechny lavičky jsou průběžně uklízeny od odpadků. Dále jsou pak myty tlakovou vodou v pravidelných intervalech, avšak z pochopitelných důvodů ne denních,“ vysvětluje Girášek s tím, že lavičky v centru města jsou udržovány denně.

„V případě jejich fyzického poškození či jiného znečištění je toto odstraňováno průběžně po zjištění. Je velmi smutné, že se najde nemálo lidí, kteří nemají úctu k majetku, jenž není jejich a má sloužit všem občanům či návštěvníkům našeho města,“ zmínil a dodal, že svým chováním a znečišťováním tak bohužel znepříjemňují život ostatním.

Vážení čtenáři, také vy máte možnost klást na této straně své dotazy jak vedení opavské radnice, tak i různým dalším osobnostem Opavy a Opavska. Dotazy lze zasílat na adresu Opavský a hlučínský deník a týdeník Region, Na Rybníčku 56, Opava, nebo na emailovou adresu: veronika.schindlerova@denik.cz.

Glosa Veroniky Schindlerové: Proč nehledáme skutečné viníky?

Slunečné teplé počasí, zelenající se parky a volné odpoledne. Stačí si jen někde sednout a relaxovat. Ale ejhle, není kam. Na jedné z laviček, konkrétně na opěradle, sedí teenageři. Zablácené kanady mají položené na místě, kde jiní sedají. Popel z cigaret klepou pod sebe. Jdete dál… Máte ale zase smůlu.

Krásné počasí vylákalo i bezdomovce, který s krabicí vína pod lavičkou usnul. Načásti lavičky je vidět, žemuvínko tentokrát moc nesedlo. Pokračujete v procházce. Chuť sednout si a vyhřívat se na sluníčku už vás přešla. Přemýšlíte, kde je chyba, a v první chvíli hledáte toho, kdo má na starosti úklid.

V duchu nadáváte na vedení města, na Technické služby. Ani jeden z nich však toto nezpůsobil. Proč tedy nehledat skutečné viníky? Asi jen málokdo z nás někdy vzbudil opilého bezdomovce a požádal ho, aby si ustlal jinde. Většina z nás nemá odvahu oslovit ani mladíky, kteří lavičku znečišťují. Umíme jen obviňovat druhé a sami jsme lhostejní.

A dokud to tak bude, musíme počítat s tím, že si na lavičku prostě nesedneme.

Autor: Veronika Schindlerová

11.4.2011 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Milan Čichoň

ON-LINE rozhovor s Milanem Čichoněm, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Ilustrační foto.

Houbař ztratil v lese zbraň, policisté ji našli

Deblkanoisté Kašpar s Mrůzkem se chtějí probojovat do seniorské reprezentace

Talentovaní opavští deblkanoisté Albert Kašpar s Vojtěchem Mrůzkem mají za sebou velmi dobrou sezonu a pro tu příští mají jasný cíl.

Hubertova jízda opět lámala rekordy

Na začátku bylo rozhodnutí, že jízdu v bryčce přenechám kolegovi fotografovi. Nakonec se ale ve mně hnulo reportérské svědomí a díky laskavosti rodiny Binarovy ze Skřipova jsem se také mohl „nalodit“ a Selskou Hubertovu jízdu absolvovat v jejich voze.

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Souhrn fotbalového víkendu

/3 x FOTOGALERIE, VÝSLEDKY, TABULKY/ Přinášíme vám výsledkový servis víkendových fotbalových zápasů na Opavsku a Hlučínsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení