Do Slezské nemocnice Opava tak dorazilo jedenadvacet pacientům s různě poškozenými částmi těla. Zdravotníci jim po pádu na tvrdou zem ošetřovali nejčastěji poraněná zápěstí, která postihla deset chodců, ale setkali se též s vážnějšími úrazy. Pět chodců mělo po pádu poraněné hlezno, tři skončili s poraněnou páteří a jeden pacient doplatil na uklouznutí zraněním hlavy. S úrazem páteře, pánve, bérce a hlezna skončili jejich nešťastní majitelé v hospitalizaci na nemocničních postelích.

Opavsko patřilo včera mezi tři pochybná úrazová prvenství. „Záchranáři zasahovali od časného rána do sedmnácti hodin ve všech částech kraje a postižení byli vesměs dospělí. Nejvíc případů bylo na Karvinsku, Novojičínsku a právě Opavsku,“ konstatuje mluvčí Zdravotnické záchranné služby MSK Lukáš Humpl.

Takzvaný „chodníkový zákon“ přitom funguje už víc než deset let. V době přijetí osvobodil majitele domů o povinnost starat se o přilehlé chodníky a to jak v odklízení sněhu, tak v jejich posypu. Tuto povinnost jednoznačně přenesl na majitele chodníků, kterými jsou města. Současně určil, že vlastníci neošetřených komunikací, na kterých úrazy vznikly, jsou povinni nahradit postiženým škodu. Tuto možnost nepožadoval včera po statutárním městu Opava žádný polámaný občan