Sešitové vydání, které na první pohled vypadá jako dětská omalovánka, obsahuje neobyčejně cenné informace. Ty jsou určeny nejen pacientům, ale především jejich blízkým, kteří se o ně po propuštění z léčebny starají.

Brožurka nazvaná Psychózy, otázky a odpovědi, je jednoduchým a stručným manuálem, který odpovídá na základní otázky léčby. Výjimečná je i tím, že zde najdete seznam a kontakty na organizace, které mohou rodině s nemocným pomoci, například s bydlením, volným časem, zaměstnáním či rehabilitací.

„Rodiny častou tápou, nevědí, jak se zachovat, a tak je o naši brožuru velký zájem,“ uvedl jeden ze spoluautorů, psychiatr Jan Tatarko.

Kolektiv autorů primariátu H vydal knížečku sám ze sponzorských peněz v nákladu 600 kusů, které rodinám pacientů půjčuje. „Očekáváme její brzké rozebrání, dotiskování plánujeme co půl roku. Můžeme tak aktualizovat informace o následných organizacích, které například změnily adresu či telefonní kontakty,“ pokračoval Jan Tatarko a dodal, že za celým nápadem stojí zdravotní sestra primariátu H Ivona Országová za podpory primáře Petra Taraby.