S projekcemi filmů,dalo by se říct, se v letošním roce roztrhl pytel. Alespoň tak to vypadá v Opavě nebo také v Hlučíně, kde se promítá hned na několika místech. Opavské projekce organizuje v KUPÉ, na Ptačím vrchu nebo také v Hradci nad Moravicí Richard Vacula.

Opavské letní promítání zahájí film Sex a Lucía 12. července na terase kina KUPÉ. O dva týdny později tu můžete vidět také španělsko-francouzský film Eva. Opavské open air projekce budou pak pokračovat Letním retrokinem na Ptačím vrchu v srpnu. Opavané tak budou moci vidět Baladu pro banditu (3. srpna) nebo Já milujem, ty miluješ (10. srpna) či Světla velkoměsta (17. srpna).

„Na Ptačáku budeme promítat z 16 milimetrového pásu. Diváci tak budou mít jedinečnou možnost vidět například sovětský film Garáž,“ poznamenal Richard Vacula.

Po celé prázdniny a část září promítá také Letní kino U Sklepů v Hradci nad Moravicí. „Do programu letního kina jsme zařadili dva nové filmy, které byly hojně navštěvované v kamenném kině Orion, a sice Bezva ženská a Všechno nebo nic, a doplňujeme je promítáním z klasického 35 milimetrového pásu,“ uvedl Richard Vacula.

„Kdo chce tedy vidět film v původní kvalitě a užít si i legraci například při vyměňování filmových kotoučů, může zavítat k nám na Hradec,“ dodal Vacula. Letní kino v Hradci bude promítat z kabiny v maringotce. V červenci kromě jiného láká například na filmy Rok ďábla (15. července) nebo Noc na zemi (22. července)

V Hlučíně nabízejí zážitky z promítání pod širým nebem hned na několika místech. Seriál letních kin, který postupně zavítá nejen do Hlučína, ale i jeho městských částí, bude letos realizován již třetím rokem.

„Promítat se bude na veřejných prostranstvích, od náměstí přes parky až po fotbalové hřiště. Musím říci, že letní kina se u diváků těší velké oblibě. Jako poslední vždy promítáme na hlučínském Mírovém náměstí. Troufám si říci, že v loňském roce si na něj našlo cestu kolem sedmi osmi set lidí,“ přiblížil ředitel organizace Sport a kultura Hlučín, která projekce zajišťuje.

V Darkovičkách můžete 14. července vidět film Bezva ženská na krku, v Malánkách o týden později Knihu džunglí nebo na sídlišti OKD snímek Dítě Bridget Jonesové 22. července. Srpnová promítání budou 4. srpna ve Starých Rovninách patřit Krásce a zvířeti, milovníci filmů Jiřího Menzela si na své přijdou 11. srpna v Bobrovníkách u snímku Slavnosti sněženek. O závěrečnou projekci se na již zmíněném Mírovém náměsti postará 25. srpna komedie Ostravak ostravski.

Kromě Opavy a Hlučína mohou zájemci vyrazit na letní kino třeba i do Vítkova, Neplachovic nebo do areálu koupaliště v Píšti.